Weronika Rosati postanowiła samodzielnie wychowywać córkę. Opowiedziała o trudnościach

Autor:
Izabela
Dorf
Reporter:
Mateusz Jarosławski, Kinga Burzyńska
Weronika Rosati o miłości do córki i mamy
Weronika Rosati o miłości do córki i mamy Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Weronika Rosati umieściła w mediach społecznościowych urocze zdjęcia, do których zapozowała z córką i mamą, czyli kobietami, które są najważniejsze w jej życiu. O swojej miłości do nich opowiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej. Nie zabrakło też wątków dotyczących samodzielnego macierzyństwa oraz wartości wpajanych dziecku.

Weronika Rosati - córka

Weronika Rosati została mamą pod koniec 2017 r. i - jak powiedziała - urodzenie dziecka było spełnieniem jednego z marzeń. Obecnie córka należy do "najważniejszych dziewczyn" w jej życiu. - Ona definiuje każdą jego sekundę. (...) Każda moja myśl kręci się wokół niej, (...) każda moja decyzja kierowana jest nią - przyznała aktorka.

Zajście w ciążę było świadomą decyzją Weroniki Rosati, mimo że zdawała sobie sprawę z tego, iż macierzyństwo wpłynie na rozwój jej kariery. - Oczywiście o wiele mniej gram (...) i to są wyrzeczenia, ale - można powiedzieć - podpisałam na nie kontrakt - stwierdziła z uśmiechem.

Weronika Rosati - samodzielne macierzyństwo

Aktorka dodała, że jej kolejną świadomą decyzją było samodzielne macierzyństwo. - Uważam, że była ona bardzo słuszna. W Stanach Zjednoczonych jest bardzo duży podziw, szacunek, sympatia i zrozumienie skierowane do takich mam, więc nie odczuwam tu żadnego piętna - powiedziała.

Przyznała jednak, że czasami bywa trudno, bo wszystko spoczywa na jej barkach, jednak już się do tego przyzwyczaiła. - Na tyle byłam odważna, silna, że podjęłam decyzje, które podziwiam - dodała.

Weronika Rosati może jednak liczyć na pomoc rodziców, a przede wszystkim mamy, która przylatuje do Stanów Zjednoczonych, gdy aktorka pracuje nad jakimś filmem. - Moja mama jest moją najlepszą przyjaciółką, (...) lubimy spędzać ze sobą czas. Jest wspaniałą babcią - stwierdziła artystka.

Weronika Rosati uważa, że kobiety powinny się wspierać oraz realizować swoje plany i właśnie takie wartości wpaja córce. - Wychowuję ją w takim duchu, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, że może być tym, co chce, osiągnąć co chce. Na pewno nie będę jej wychowywać w duchu tego, że ma być kobietą, która będzie szukać męża i potem smażyć kotlety, kiedy on wraca z pracy - wyjaśniła aktorka.

Na koniec Weronika Rosati złożyła wszystkim paniom życzenia z okazji Dnia Kobiet.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki dostępne są na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Reporter: Mateusz Jarosławski, Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości