Gwiazdy

Robert Plant wystąpi w Polsce z Alisson Krauss. "Byłam jego fanką, zanim poznałam Led Zeppelin"

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Lider Led Zeppelin wystąpi w Polsce
Lider Led Zeppelin wystąpi w Polsce Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

18.07 na scenie Opery Leśnej wystąpi lider kultowego zespołu Led Zeppelin. Robert Plant jest w trakcie trasy koncertowej z Alisson Krauss. Muzycy w rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską zdradzają, jak doszło do ich współpracy.

Trasa koncertowa Roberta Planta

W 1970 roku Led Zeppelin zdetronizowali The Beatles w kategorii najpopularniejszego zespołu świata według "Melody Maker". Niemal 40 lat później Robert Plant został uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego. Aktualnie odbywa trasę koncertową u boku Alison Krauss.

- Ja jej nie wybrałem, tak naprawdę odbyło się tradycyjne przesłuchanie, podczas którego musieliśmy sprawdzić, czy jestem w stanie utrzymać dźwięk. Mieliśmy wielkie szczęście, że na siebie trafiliśmy i zbudowaliśmy taką przyjaźń - mówi Robert Plant. - Póki co świetnie się bawimy razem. Mamy wrażenie, jakbyśmy znali się od zawsze - dodaje Alison Krauss.

- Byłam fanką Roberta, zanim poznałam Led Zeppelin. Kiedy dorastałam najpierw poznałam jego solową twórczość. Mój brat za ścianą słuchał płyt Led Zeppelin, a mnie kręciła jego solowa twórczość - opowiada piosenkarka, która towarzyszy aktualnie Robertowi na scenie.

Led Zeppelin nie zawsze cieszył się pochlebną opinią krytyków muzycznych. Swego czasu zespół spotykał się z negatywnymi recenzjami. Jak po latach odnosi się do nich Plant?

- Staram się nie pamiętać krytyki. Gdybym tak robił, nosiłbym na plecach potworny ciężar. Każdy ma życiu swoje 5 minut. Musisz pamiętać, że media, które w tamtych czasach funkcjonowały, musiały z czegoś żyć. Negatywne komentarze nie mają znaczenia. Krytyka nie ma znaczenia. To co się liczy to kreowanie, komponowanie, spędzanie czasu w dobrym towarzystwie - mówi artysta.

Koncert Roberta Planta i Alison Krauss w Polsce

Pierwsza od 12 lat trasa koncertowa wokalisty przebiega od nowojorskiego Forest Hills Stadium, przez londyński Hyde Park, po wspaniałą berlińską Cytadelę Spandau, a 18 lipca polscy fani będą mieli niepowtarzalną okazję posłuchać Roberta Planta i Alison Krauss w sopockiej Operze Leśnej. Czego mogą się spodziewać podczas tego występu?

- Fajerwerków! - mówi Plant. - Ślemy wam dużo miłości i do zobaczenia - dodaje z uśmiechem.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości