Weronika Rosati zagrała w filmie z Nicolasem Cagem. "W końcu przełamałam ten stereotyp"

Weronika Rosati o aktorstwie i roli u boku Nicolasa Cage'a
Weronika Rosati o aktorstwie i roli u boku Nicolasa Cage'a
Piotr Adamczyk serwuje „Miłość po angielsku”
Piotr Adamczyk serwuje „Miłość po angielsku”
Agnieszka Grochowska - aktorka wielowymiarowa
Agnieszka Grochowska - aktorka wielowymiarowa
Weronika Rosati najlepszą aktorką we Włoszech
Weronika Rosati najlepszą aktorką we Włoszech
Kasia Sawczuk – utalentowana aktorka i piosenkarka
Kasia Sawczuk – utalentowana aktorka i piosenkarka
Marianna Zydek – aktorka z Trójmiasta
Marianna Zydek – aktorka z Trójmiasta
Aktorzy „Listów do M. 5” walczą o milion
Aktorzy „Listów do M. 5” walczą o milion
"W jakimś sensie byliśmy na siebie skazani"
"W jakimś sensie byliśmy na siebie skazani"
Krystyna Janda - aktorka do zadań specjalnych
Krystyna Janda - aktorka do zadań specjalnych
Spektakl, który może pomóc każdemu z nas
Spektakl, który może pomóc każdemu z nas
Cezary Pazura - aktor do zadań specjalnych
Cezary Pazura - aktor do zadań specjalnych
Maja Ostaszewska i Adam Woronowicz w roli teściów
Maja Ostaszewska i Adam Woronowicz w roli teściów
Czwarta odsłona zwariowanej komedii
Czwarta odsłona zwariowanej komedii
Młode pokolenie komedii „Kogel Mogel 4”
Młode pokolenie komedii „Kogel Mogel 4”
Fenomen Pana Kleksa
Fenomen Pana Kleksa
Magdalena Boczarska - 20 lat aktorskiej przygody
Magdalena Boczarska - 20 lat aktorskiej przygody
Mikołaj Roznerski o roli sportu w pracy aktora
Mikołaj Roznerski o roli sportu w pracy aktora
Alicja Bachleda-Curuś w przebojowej komedii
Alicja Bachleda-Curuś w przebojowej komedii
Weronika Rosati od lat spełnia swój amerykański sen. Dzięki ciężkiej pracy i ciągłemu doskonaleniu aktorskich umiejętności, gra w Hollywoodzkich produkcjach i zdobywa prestiżowe nagrody za swoje role. Gwiazda ma na swoim koncie film, w którym wystąpiła u boku Nicolasa Cage'a. Czego się od niego nauczyła i jak wspomina pracę na planie?

Weronika Rosati zagrała w filmie "Ostatnia misja USS Indianapolis"

W październiku 2016 roku miała miejsce premiera amerykańskiego filmu wojennego "Ostatnia misja USS Indianapolis", w reżyserii Mario Van Peeblesa. W główną rolę kapitana Charlesa McVaya wcielił się Nicolas Cage. Jego żonę zagrała znana polska aktorka Weronika Rosati.

Produkcja to oparta na faktach opowieść o dramatycznych losach marynarzy jednego z amerykańskich okrętów biorących udział w drugiej wojnie światowej. Akcja filmu "Ostatnia misja USS Indianapolis" rozgrywa się w roku 1945. Dowodzący tytułowym krążownikiem kapitan Charles McVay otrzymuje tajną misję dostarczenia do bazy Tinian ładunku nuklearnego do bomby atomowej Little Boy, która ma być zrzucona na Hiroszimę.

W drodze powrotnej w okolicach Filipin okręt zostaje zaatakowany przez japońską łódź podwodną. Blisko 900 ocalałych członków załogi dryfuje po oceanie, wypatrując pomocy i tocząc walkę z pragnieniem, głodem oraz atakami żerujących rekinów.

Film "Ostatnia misja USS Indianapolis" z Nicolasem Cagem i Weroniką Rosati można obejrzeć w sobotę 2 lipca o godz. 20:00 na antenie TVN7.

Weronika Rosati o pracy z Nicolasem Cagem

Weronika Rosati w trakcie swojej aktorskiej kariery miała okazję zagrać z wieloma słynnymi, cenionymi gwiazdami Hollywood. Jedną z nich był właśnie Nicolas Cage.

Aktorka w rozmowie z Karoliną Kalatzi z dziendobry.tvn.pl opowiedziała, jak to się stało, że wystąpiła w filmie "Ostatnia misja USS Indianapolis". Okazuje się, że twórcy początkowo chcieli obsadzić Amerykankę w roli żony głównego bohatera. Jednak to Weronika zaimponowała im swoją grą.

- Kiedy staraliśmy się o casting, argument przeciwko mnie był taki, że ta postać jest Amerykanką z krwi i kości. (...) Musiała mieć taki bardzo amerykański akcent, to się nazywa "southern accent", bardzo trudny do naśladowania - przyznała Weronika Rosati. - Udało nam się wyprosić, żebym poszła na casting, nagrałam self-tape. Podobało im się, ale chcieli się przekonać, że dam radę. To była jedna z dwóch czy trzech kobiecych ról w tym filmie. Zostałam zaproszona na drugi etap castingu z reżyserem, castingowcem i producentem. Wyuczyłam się swoich tekstów z akcentem, jaki sobie życzyli i dostałam tę rolę. Dla mnie to było niesamowite, bo w końcu przełamałam ten stereotyp, że Polki mogą grać tylko Polki lub Rosjanki. Zagrałam Amerykankę, co jest dla mnie supersprawą, dlatego że to jest prawie niemożliwe, żeby w Stanach, w amerykańskim filmie dostać rolę Amerykanki, będąc obcokrajowcem - dodała.

Jak Weronika wspomina pracę na planie z Nicolasem Cagem? - Dla mnie możliwość pracy z nim była naprawdę wielkim wyróżnieniem. On jest bardzo skromny, bardzo spokojny, niezwykle skupiony na swojej pracy. (...) Cage sprawia wrażenie, po swoich rolach i różnych niefajnych artykułach, że może być takim dziwnym, specyficznym człowiekiem. Natomiast dla mnie okazał się najbardziej spokojnym, wyciszonym, wyważonym artystą - stwierdziła aktorka.

Rosati miała okazję podpatrywać, jak słynny gwiazdor przygotowuje się do swojej roli.

- Nauczyłam się takiego nieprawdopodobnego skupienia na swojej pracy. On był bardzo wyciszony. Zwłaszcza na planie poważniejszego filmu, takiego wymagającego emocji, to ja nie lubię pomiędzy scenami żartować, wygłupiać się, tylko wolę taką ciszę. Aktorzy są bardzo różni, a to mi się podobało, że on cały czas siedział w tym skupieniu, to było fajne - przyznała Weronika.

Aktorka opowiedziała też, w jakich sytuacjach uroda przeszkadza w tym zawodzie. Więcej w materiale wideo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Karolina Kalatzi

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości