Marcin Prokop wspomina poruszające przemówienia laureatów Oscarów. "Czuję się zmotywowany po tej gali"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Marcin Prokop
Oscary rozdane
Oscary rozdaneDzień Dobry TVN
wideo 2/13

Podczas tegorocznej gali rozdania Oscarów nie zabrakło wzruszających momentów. Laureaci najbardziej prestiżowych nagród branży filmowej z pewnością zapiszą się w pamięci wielu osób, chociażby za sprawą chwytających za serce przemówień. W Dzień Dobry TVN przekonywał o tym Marcin Prokop. Czyje podziękowania zrobiły na nim największe wrażenie?

Oscary 2023: Zapadające w pamięć przemówienia laureatów

Za nami 95. gala rozdania Oscarów. Wielkim triumfatorem tegorocznych Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej okazał się obraz "Wszystko wszędzie naraz" w reżyserii Daniela Kwana i Daniela Scheinerta. Wyróżniono go aż siedmioma statuetkami. Jedna z nich trafiła do rąk Michelle Yeoh, którą okrzyknięto najlepszą aktorką pierwszoplanową.

- Wyszła na scenę, będąc matką, będąc babcią. Powiedziała do wszystkich kobiet na całym świecie: "Nie dajcie sobie wmówić, że wasz czas minął. Nie dajcie sobie wmówić, że najlepsze macie już za sobą" - zauważył Marcin Prokop, jednocześnie zwracając uwagę na fakt, że prestiżową nagrodę odebrali także inni aktorzy zasilający szeregi obsady hollywoodzkiego arcydzieła, w tym Ke Huy Quan (wyróżniony za najlepszą najlepszą rolę drugoplanową). On także poruszył publiczność swoim przemówieniem.

- Powiedział ze łzami w oczach, że gdyby nie wiara jego matki, emigrantki z Wietnamu (...), gdyby nie to, że rodzina popychała go do spełniania swoich marzeń, to nie stałby na tej scenie i nie odbierałby tych czterech kilogramów brązu o imieniu Oscar - relacjonował nasz prowadzący.

Oscary 2023. Statuetka dla Brendana Frasera

W gronie laureatów znalazł się także Brendan Fraser, nagrodzony w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy za wybitną kreację w filmie "Wieloryb". Artysta w pełni zasłużył na wyróżnienie. Udowodnił też, że nigdy nie należy się poddawać.

- Człowiek, który w życiu przeżył wzloty i upadki. Był pięknym dzieckiem, pięknym młodzieńcem Hollywood, który stracił zdrowie na tym biznesie, a potem powrócił w wielkim stylu i zgarnął najważniejszą nagrodę przemysłu filmowego (...). Ja się czuję zmotywowany po tej gali - zapewnił Marcin Prokop.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Marcin Prokop

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości