Ojciec Beyonce chorował na raka piersi. "Mężczyźni nie powinni bać się badać"

Aktualizacja:

Beyonce i jej rodzina są na świeczniku od lat. Tata piosenkarki, Mathew Knowles, postanowił wykorzystać swoją rozpoznawalność, aby przybliżyć światu temat męskiego raka piersi.

Ojciec Beyonce o swoich doświadczeniach z rakiem

Mathew Knowles o swojej diagnozie dowiedział się rok temu, kiedy jego żona na pościeli zauważyła ślady krwi. Po wizycie u specjalisty okazało się, że mężczyzna cierpi na raka piersi. Choroba ta występuje niezwykle rzadko, mniej niż jeden procent pacjentów to mężczyźni.

Należy pamiętać o profilaktyce

Po roku od diagnozy, Knowles napisał esej na łamach "USA Today", gdzie przypomniał o swoich zmaganiach, a także zwrócił się do innych mężczyzn, apelując o prewencję. Jak podkreślił, mężczyźni powinni się badać i chodzić na mammografię, bo to właśnie profilaktyka stanowi najskuteczniejsze lekarstwo.
Jak zauważa sam Knowles, miał niezwykle dużo szczęścia, ponieważ jego choroba została wykryta wystarczająco wcześnie. Szybka reakcja lekarzy i mastektomia zadziałały, dzięki czemu mężczyzna nie potrzebował chemioterapii.

Polecam Państwu przeczytać ten esej, ponieważ on bardzo budzi i uświadamia i myślę, że mało ciągle mówimy o tym, że mężczyźni też na tę chorobę chorują

- mówiła Sandra Hajduk na antenie Dzień Dobry TVN.
Zobacz też:
Zobacz wideo: Terapie wspomagające leczenie raka. "Coraz więcej osób przechodzi przez chorobę i wraca do normalnego życia"
Autor: Karolina Rybińska
Źródło: Dzień Dobry TVN/USA Today

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości