Gwiazdy

Meghan Markle uściskała 14-letnią Polkę. Ten film obiegł cały świat. "Nie wiedziałam, że byłam jedyna"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Michał Malinowski
Królewskie spotkanie

Nagranie, na którym Meghan Markle przytula młodą dziewczynę pod zamkiem w Windsorze po śmierci Elżbiety II, obiegło cały świat. Okazało się, że bohaterką nagrania jest 14-letnia Polka. Jak wspomina królewskie spotkanie z żoną księcia Harry'ego? O tym Amelka Zak opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Meghan Markle uściskała 14-letnią Polkę

Amelka Zak to Polka, o której zrobiło się głośno za sprawą jej królewskiego spotkania z Meghan Markle. 14-latka pojawiła się pod zamkiem Windsor, by - tak jak inni - oddać cześć zmarłej królowej Elżbiecie II. W tym samym czasie dotarli tam również książę William z księżną Kate oraz książę Harry, któremu towarzyszyła żona.

Brytyjska rodzina królewska

Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę IIDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Członkowie rodziny królewskiej rozmawiali z napotkanymi tam osobami, przyjmowali kondolencje i przyglądali się pozostawionym pod zamkiem wyrazom wsparcia. Kamera uchwyciła także moment, w którym Meghan Markle uściskała się z jedną z osób stających za barierkami. Okazało się, że była to 14-letnia Polka.

14-letnia Polka o spotkaniu z Meghan Markle

Amelka opowiedziała o tym wydarzeniu w rozmowie z reporterką Dzień Dobry TVN, Anną Senkarą. - Byłam bardzo zaskoczona, że byli w czwórkę, ale bardziej tym, że Meghan i Harry w ogóle tam są - przyznała. Żona księcia podeszła do dziewczyny i zapytała się jej o imię.

Księżna podziękowała 14-latce za chęć wspierania rodziny królewskiej w trudnym czasie żałoby. - Zapytałam się, czy mogę ją uścisnąć i wtedy ona to zrobiła - wspomina Amelka. Jak podkreśla, chciała w ten sposób pokazać, że w Wielkiej Brytanii są osoby, które doceniają jej działania. - Myślałam, że więcej ludzi to zrobiło, nie wiedziałam, że byłam jedyna - dodaje.

Film, na którym uwieczniono moment ich uścisku, obejrzało już 30 milionów osób. Jak znajomi ze szkoły zareagowali na nagłe zainteresowanie 14-latką? - Wszyscy są mili i śmieją się, żebym dała im autograf - podsumowuje dziewczyna.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Michał Malinowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości