Z placu budowy na wielkie sceny. Ojciec artysty: "Strasznie rzępolił, ale po trochu się kluło"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Z placu budowy na wielkie sceny
Z placu budowy na wielkie sceny
Dominik Dudek w piosence “Idę”
Dominik Dudek w piosence “Idę”
Dominik Dudek w piosence „Be good”
Dominik Dudek w piosence „Be good”
Dominik Dudek w piosence „Wydaje się”
Dominik Dudek w piosence „Wydaje się”
Joulie Fox w piosence „Unlovable”
Joulie Fox w piosence „Unlovable”
Shandy & Eva w utworze „Siła”
Shandy & Eva w utworze „Siła”
Juli Chan w piosence „Joe Le Taxi”
Juli Chan w piosence „Joe Le Taxi”
Sara James w utworze "Bloodline"
Sara James w utworze "Bloodline"
Piosenkę potrafi napisać w 5 minut. W to, że w Polsce kochają go tysiące fanów, wciąż nie może uwierzyć, bo jeszcze niedawno chciał porzucić muzykę. Dominik Dudek, chłopak spod Limanowej, żyje swoim snem i spełnia marzenie. Jak rozpoczęła się jego kariera? Kto go wspiera? Artysta zaprezentował się na scenie Dzień Dobry TVN.

Dominik Dudek - kariera

Dominik Dudek zajął się muzyką, kiedy był w gimnazjum. Najpierw zaczął grać na klarnecie, następnie na saksofonie i perkusji. - Potem przyszła miłość do gitary, fortepianu i teraz chyba moim ulubionym instrumentem jest gitara - powiedział.

- Strasznie rzępolił, ale z tego rzępolenia po trochu, po trochu się kluło - dodał tata Dominika, Marian Dudek.

W domu brakowało czasami pieniędzy na zakup lepszej jakości instrumentów. Aby zdobyć na nie fundusze, młody artysta zatrudnił się w firmie prowadzonej przez ojca.

- Przez kilka lat pracowałem na budowie i w sumie (...) to polubiłem. (...) Skończyłem technikum budowlane, więc wiedziałem, o co chodzi - wyjaśnił Dominik. Na pytanie, czy tata był surowym szefem, odpowiedział: "Nie, jak chciałem wolne, to nie było problemu".

Muzyk przyznał, że mimo swoich najszczerszych chęci i ciężkiej pracy, na początku nie mógł się przebić z muzyką. Sfrustrowało go to na tyle, że nawet chciał zrezygnować z rozwijania kariery. Nie pozwoliły mu jednak na to najbliższe osoby. - Jest ich wokół mnie całkiem sporo - podkreślił artysta.

Dominik Dudek - dziewczyna

Muzyk związany jest z Olą Trzaską. Para poznała się prawie trzy lata temu. - Była pandemia, mi się nudziło, byłam akurat w rodzinnych stronach, w Suchej Beskidzkiej i weszłam na jedną z popularnych aplikacji randkowych i tam mi Dominik wyskoczył. Zmaczowało nas - wspominała Ola.

Ukochana Dominika bardzo go wspiera. To między innymi ona była wśród osób, które nie pozwoliły mu porzucić muzyki. - Chciałam, żeby mu się w końcu udało, bo wiem, że to jest dla niego ważne. I też nigdy sobie nie wyobrażał, żeby robić coś innego, zawsze ta muzyka. Więc tak go troszkę pchałam, (...) aż się udało. (...) Przez chwilę nawet stałam się jego menadżerem - (...) wysyłałam codziennie setki maili, żeby ktoś coś odpisał - opowiadała Ola.

Dominik Dudek na scenie Dzień Dobry TVN

Muzyka zaprosiliśmy do studia. Na naszej scenie zaprezentował utwór "Idę".

Dominik Dudek w piosence “Idę”
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Izabela Dorf

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości