Gwiazdy

Czy jest wiek, w którym czegoś nie wypada? "To mnie dotyka, blokuje, przez co się buntuję"

Gwiazdy

Autor:
Maria
Czarniecka
Nie pytaj kobiety o wiek, zapytaj o odwagę

Główna rola po szwedzku albo nauka jazdy na rowerze? Nie zawsze trzeba wchodzić na najwyższy szczyt górski na świecie, by móc opowiedzieć o swojej waleczności. W Dzień Dobry TVN przekonywały o tym pisarka Anna Klimczewska oraz aktorki - Dorota Naruszewicz i Małgorzata Pieczyńska. Czy w jakimś wieku naprawdę czegoś nie wypada?

Kobieta odważna

Studia ze scenariopisarstwa, kolejna książka i nauka jazy na rowerze. - Nauczyłam się jeździć w wieku 50 lat - przyznała pisarka Anna Klimczewska. O lekcję jazdy poprosiła byłego męża. - Ludzie wokół uśmiechali się, ale z życzliwością - wspominała. - Gdyby nie odwaga, nie robiłabym teraz masy rzeczy, które mi sprawiają ogromną frajdę - podkreśliła.

Małgorzata Pieczyńska zdecydowała się przyjąć główną rolę pisaną jedenastozgłoskowcem po szwedzku. - Teraz uważam to za brawurę, bezczelność i odwagę, ale okej wyszło - przyznała ze śmiechem aktorka.

W tym wieku to nie wypada?

W pewnym momencie życia człowiek może usłyszeć, że czegoś mu już nie wypada. Czy faktycznie warto kierować się takimi uwagami?

- To bardzo denerwujące - stwierdziła Dorota Naruszewicz. - Dlaczego w pewnym wieku mam czegoś nie robić? To mnie dotyka, blokuje, przez co się buntuję. Nawet bardziej popycha do niektórych rzeczy - podkreśliła aktorka. Jak dodała, planuje pójść na studia podyplomowe. Nie uważa bowiem, by na rozwój i inwestowanie w siebie było kiedykolwiek za późno.

Prowadzący nasz program Damian Michałowski zauważył, że często odważnym krokiem są również rozstania. - Są sytuacje, gdy coś się wypala i dochodzi się do momentu, kiedy nie ma się co dać drugiemu człowiekowi - zauważyła Anna Klimczewska.

Jeśli chcesz posłuchać inspirującej rozmowy o tym, że wiek nie powinien ograniczać kobiety w rozwijaniu, poznawaniu i dbaniu o siebie, zobacz powyższe wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości