Rebecca Hall w rozmowie z Anną Wendzikowską o filmie "Dom nocny": "Czułam się tym przytłoczona i onieśmielona"

Rebecca Hall to brytyjska aktorka, której sławę przyniosła rola w świetnie przyjętym filmie Woody'ego Allena "Vicky Cristina Barcelona". Za tę kreację została nagrodzona Złotym Globem. Teraz wystąpiła w horrorze psychologicznym pt. "Dom nocny", o czym opowiedziała w Dzień Dobry TVN w rozmowie z Anną Wendzikowską. Dziennikarka przy okazji przypominała też inne muzy amerykańskiego reżysera.

Rebecca Hall w filmie "Dom nocny"

Na ekrany kin właśnie trafił film Davida Brucknera "The Night House", czyli "Dom nocny", w którym główną rolę gra Rebecca Hall. W rozmowie z Anną Wendzikowką opowiedziała o kulisach jego powstawania oraz o tym, czego prywatnie się boi.
Okazało się, że wcielenie się w postać w horrorze było dla aktorki nie lada wyzwaniem. Spoczywała bowiem na niej duża odpowiedzialność. – Czułam się tym przytłoczona i onieśmielona. Dlatego właśnie chciałam to zrobić. Może to dziwne, ale rzeczy, które wydają się niemożliwe, pociągają mnie. Kiedy się udają, mam nieprawdopodobne poczucie satysfakcji - zadeklarowała w rozmowie z naszą dziennikarką.
"Dom Nocny" powstawał przede wszystkim w pustych pomieszczeniach, więc było to dodatkowe utrudnienie. – Musiałam wszystko sobie wyobrażać, próbując odgrywać emocje i tę atmosferę w sposób jak najbardziej wiarygodny , ale ciężar materiału, nad którym pracowaliśmy, nie wpływał na to, co działo się na planie – oznajmiła. – Mieliśmy też niedużo osób na planie. W zasadzie przez większość czasu z ekipy aktorskiej na planie byłam tylko ja. Czułam się więc odpowiedzialna, by wszystkim dostarczać rozrywki, rozśmieszyć, zagadać, by utrzymać dobrą energię i pozytywną atmosferę - dodała Rebecca Hall.
Przy okazji rozmowy o horrorze Anna Wendzikowska zapytała też, czego aktorka prywatnie się boi. – Szczerze mówiąc mnie najbardziej przerażają właśnie te psychologiczne rzeczy. Chyba moim największym lękiem są różne formy posdradania zmysłów. To, że moja głowa mogłaby przestać działać. Z drugiej strony również węże – odpowiedziała ze śmiechem.

Muzy Woody'ego Allena

Przypomnijmy, że Rebecca Hall jest aktorką, którą do swoich produkcji angażował Woody Allen. Wystąpiła w takich jego filmach jak "Vicky Cristina Barcelona" czy "W deszczowy dzień w Nowym Jorku". Amerykański reżyser niejednokrotnie z początkujących aktorek wykreował gwiazdy, którymi zachwyca się cały świat.
- Wypromował bardzo wiele nazwisk, aktorek i nawet w obliczu afery, z którą mieliśmy do czynienia (...) i trochę ci aktorzy i aktorki się podzielili: za Woody Allenem i przeciw. Natomiast Rebecca Hall bardzo wyraźnie powiedziała, że zawdzięcza mu swoją karierę - przyznała Anna Wendzikowska.
Kto jeszcze zalicza się do grona muz Woody'ego Allena?
  • Diane Keaton,
  • Mia Farrow,
  • Scarlett Johansson,
  • Penelope Cruz,
  • Rachel McAdams,
  • Cate Blanchett,
  • Emma Stone.
Które aktorki odmówiły współpracy z reżyserem, który został oskarżony o molestowanie seksualne? Dlaczego Rebecca Hall przekazała swoją gażę za film "W deszczowy dzień w Nowym Jorku"? Posłuchaj całej rozmowy z Anną Wendzikowską.
Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.
Zobacz także:
Autor: Dominika Czerniszewska
Reporter: Anna Wendzikowska

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości