woody allen

  woody allen

  Rebecca Hall to brytyjska aktorka, której sławę przyniosła rola w świetnie przyjętym filmie Woody'ego Allena "Vicky Cristina Barcelona". Za tę kreację została nagrodzona Złotym Globem. Teraz wystąpiła w horrorze psychologicznym pt. "Dom nocny", o czym opowiedziała w Dzień Dobry TVN w rozmowie z Anną Wendzikowską. Dziennikarka przy okazji przypominała też inne muzy amerykańskiego reżysera.

  Mia Farrow, znana m.in. z horroru "Dziecko Rosemary", zawsze marzyła o dużej rodzinie. Była żona Franka Sinatry i długoletnia partnerka Woody'ego Allena wychowała 14 dzieci, w większości adoptowanych. Niestety, troje z nich zmarło w tragicznych okolicznościach. Do opowiedzenia o tych zdarzeniach zmusiły aktorkę "złośliwe plotki" powtarzane przez media. Niedawno Farrow opublikowała w mediach społecznościowych post, w którym zapewnia, że rodzina jest dla niej wszystkim.

  Po głośnej sprawie Harveya Weinsteina na światło dzienne wychodzą nowe afery na tle seksualnym. Ostatnio Dylan Farrow, adoptowana córka Woody'ego Allena, po raz kolejny oskarżyła ojca o molestowanie seksualne. Reżyser do zarzutów się nie przyznaje. Coraz więcej aktorów zaczęło jednak się od niego odwracać. Co dziś mówi się w środowisku filmowym o skandalach seksualnych? Czy kolejne przypadki molestowanie dowodzą tego, że w Hollywood zbyt długo nie wierzono kobietom? Gośćmi Dzień Dobry TVN były: Dorota Warakomska, dziennikarka, była korespondentka w USA i Lena Góra, scenarzystka, aktorka.

  James Belushi, znany amerykański aktor i komik, zagrał ostatnio, wraz z Kate Winslet, w najnowszym filmie Woody'ego Allena "Na karuzeli życia". Para na skraju rozstania, którą grają, ma problemy z dziećmi. Dlatego dziennikarka Anna Wendzikowska zapytała aktora o to, co jest najtrudniejsze w byciu rodzicem. Dlaczego młodzi ludzie nigdy nie słuchają swoich rodziców? Kiedy ludzie w związku, który nie ma szans na przetrwanie, powinni się rozstać?

  Blake Lively - znana z nastoletnich ról w Stowarzyszeniu wędrujących jeansów i Plotkarze - od kilku lat udowadnia, że radzi sobie również jako dojrzała aktorka. Pokazała to również w najnowszym filmie Woody'ego Allena "Cafe Society". Dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Wendzikowskiej powiedziała, czego nauczyła się od sławnego reżysera i jak się czuła w sukniach, które były modne w latach 30. XX w. Czy według niej Hollywood jest płytkie i powierzchowne?

  Blake Lively zagrała w najnowszym filmie Woody'ego Allena "Cafe Society". Wcieliła się w postać rozwódki Veronici Hayes. Podczas promocji filmu z aktorka spotkała się z dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendziwowska. Całą rozmowę zobaczycie w najbliższą sobotę w Dzień Dobry Wakacje.

  Woody Allen to jeden z najbardziej uznanych reżyserów i scenarzystów. Według krytyków najnowszym filmem Cafe Society udowadnia, że jest w najwyższej formie. Annie Wendzikowskiej powiedział, jaki przekaz niesie za sobą ten film. Dziennikarka Dzień Dobry TVN rozmawiała z nim również o kobietach, podejściu do morderstwa i chrześcijaństwa oraz jego wizytach w Polsce. Czy to prawda, że zamierza nagrać film w naszym kraju?

  W ramach promocji filmu Cafe Society Woody Allen spotkał się z dziennikarką Dzień Dobry TVN Anią Wendzikowską. Co według reżysera jest gorsze - morderca czy chrześcijanin? Całą rozmowę zobaczycie w sobotę w Dzień Dobry Wakacje.

  5 sierpnia na ekrany polskich kin wchodzi film "Hel". W postać głównego bohatera wcielił się Philip Lenkowsky. Aktor współpracował między innymi z Woodym Allenem. Jednak 5 lat temu Amerykanin porzucił Hollywood i przeprowadził się do Warszawy. Co go tu sprowadza? Co najbardziej podoba mu się w Polsce? I co zdecydowało, że zgodził się na współpracę z polską ekipą filmową?

  Jutro na ekrany kin wchodzi film "Casanova po przejściach" wyreżyserowany przez Johna Turturro i według jego scenariusza. W filmie zagrali: Woody Allen, Sharon Stone i Vanessa Paradis, Sofia Vergara i John Turturro. Czy trudno reżyseruje się innego reżysera? Jak układała się współpraca Woody Allena i Vanessy Paradis? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała się z Johnem Turturro.

  Richard Phillips to kapitan MV Maersk Alabama, w którego, w filmie "Kapitan Phillips", wcielił się Tom Hanks. Kiedy MV Maersk Alabama przepływał koło wybrzeży Somalii, piraci wdarli się na pokład. Kapitan, by ratować załogę, oddał się w ręce porywaczy. Potem napisał o tych wydarzeniach książkę "Kapitan. Na służbie", która stała się bestsellerem. Z kapitanem Richardem Phillipsem rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

  A konkretnie ich podobizny uwiecznione na czarno-białych fotografiach. Ikony kultury i sztuki w Warszawie będą wystawione na aukcję. Roman Polański, Mick Jagger, Salvador Dali, Woody Allen, zespół The Beatles. Jaką realną wartość mają zdjęcia dokumentalne a jaką paradokumentalne?

  Kręci ich Woody Allen. Ich wspólny projekt przekroczył pół miliona odsłon w Internecie. Jakie recenzje krytyków muzycznych przyniesie nowy singiel Ady i DJ Adamusa? Czy Ada rzuciła studia dla muzyki? Gdzie kręcili teledysk? Tym razem zabiorą swoich fanów do Tokio. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli o tym, dokąd zmierza ich kariera.

  Andrzej Sołtysik spotkał się z mistrzem Woody Allenem w związku z premierą jego najnowszego filmu "Zakochani w Rzymie". Czy Woody Allen wzrował się na włoskich reżyserach pisząc scenariusz? Czy myślał o konsekwencjach obsadzenia Penelope Cruze w roli call girl? Czy zrobi kiedyś film o Krakowie? Czy to prawda, że od kilku dekad nosi ten sam model okularów?

  Jestem przeciętnym człowiekiem z przeciętnym życiem - powiedział ironicznie o sobie Woody Allen w rozmowie z Andrzejem Sołtysikiem. O czym jeszcze rozmawiali? Tego dowiecie w najbliższą niedzielę w programie Dzień Dobry Wakacje!

  Kontrowersyjna i nieugięta. W latach 70. łamała społeczne tabu. Znana z tego, że nie retuszuje swoich zdjęć. Grała Marię, matkę Jezusa i bezpruderyjną więźniarkę obozu koncentracyjnego romansującą z oficerem SS. Fotografie przedstawiające jej akty wystawiane były na Targach Sztuki Nowoczesnej w Paryżu. Współpracowała z Woody Allenem, Annie Leibovitz, była żoną Jeana Michela Jarre'a, póki nie odkryła jego licznych romansów. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy samą Charlotte Rampling.

  Wszyscy, którzy widzieli film Woody'ego Allena „Vicky Cristina Barcelona” słyszeli także utwór „Barcelona”, wykonywany przez Giulia y los Tellarini. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Gulię Tellarini, którą zachwycił się słynny reżyser.