Alec Baldwin pójdzie na kilka lat do więzienia? Żona aktora mówi o rozpadzie rodziny

Aktualizacja:
Autor:
Maria
Czarniecka
Źródło:
ilm.wp.pl
Co nowego w show-biznesie?
Co nowego w show-biznesie? Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

W październiku 2021 roku na planie filmu "Rust" doszło do tragicznego zdarzenia. Halyna Hutchins została śmiertelnie postrzelona przez aktora Aleca Baldwina. Do incydentu doszło przypadkiem, jednak gwiazdor odpowie przed sądem za nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi mu nawet kilka lat pozbawienia wolności. Żona Baldwina w szczerym wywiadzie opowiedziała o tym, jak sytuacja odbiła się na ich rodzinie.

Alec Baldwin pójdzie do więzienia?

Do tragedii na planie "Rust" doszło przypadkiem. Alec Baldwin sięgnął po pistolet, który był rekwizytem na planie. Aktor pociągnął za spust nie wiedząc, że broń jest jednak naładowana ostrą amunicją. Pocisk trafił w znajdującą się na planie operatorkę kamery - Halynę Hutchins. Kobieta niestety nie przeżyła postrzału.

Sprawa trafiła do sądu, a jak podaje dziennikarz Mateusz Hładki, Baldwinowi grozi od 18 miesięcy do 5 lat więzienia.

- Aktor oficjalnie usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. (...) Co ustaliły zagraniczne media "Daily Mail" i BBC? Jest raport prokuratury, z którego wynika, że Alec Baldwin zupełnie zignorował przepisy dotyczące szkolenia, które zostało zorganizowane dwukrotnie. Na pierwsze szkolenie z użycia rekwizytów broni i zachowania na planie w ogóle nie przyszedł, a na drugie szkolenie zorganizowane specjalnie dla niego przyszedł, ale cały czas rozmawiał przez telefon, ignorował to szkolenie i z 60 minut skrócono je do 30 właśnie przez jego zachowanie - mówił Mateusz Hładki, reporter Dzień Dobry TVN.

- Tylko dlatego, że był to wypadek, nie oznacza, że nie jest to przestępstwo. Nasza ustawa o nieumyślnym spowodowaniu śmierci obejmuje niezamierzone zabójstwa. Nieumyślnie oznacza, że nie zamierzali tego zrobić, nie mieli zamiaru zabić, ale i tak to się stało i stało się to z powodu czegoś więcej, niż zwykłego zaniedbania, ponieważ nie zachowali należytej ostrożności ani rozwagi - przekazała prokurator okręgowy Mary Carmack-Altwies.

Żona Aleca Baldwina o sytuacji rodzinnej

Hilara i Alec Baldwinowie są razem od 11 lat, para doczekała się w tym czasie siedmiorga dzieci. Hilara często pokazuje w sieci szczęśliwe życie rodziny, jednak w programie "Witches Anonymous" nie ukrywa, że historia z postrzałem mocno odbiła się na relacjach w domu.

- Musimy się z tym zmierzyć. A przejdziemy przez to, głównie dzięki wsparciu, życzliwości i rozsądkowi, które moja rodzina otrzymuje. Szczerze mówiąc, bez tego wsparcia rozpadlibyśmy się. Dziękuję bardzo za bycie teraz naszą skałą, ponieważ nie czuję się silna – powiedziała żona Aleca Baldwina.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Źródło: ilm.wp.pl

Źródło zdjęcia głównego: Gotham/Getty

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości