20-lecie serialu "Na Wspólnej". Jak aktorzy wspominają początki na planie?

Autor:
Nastazja
Bloch
"Na Wspólnej" ma już 20 lat
"Na Wspólnej" ma już 20 latDzień Dobry TVN
wideo 2/6

W 2023 roku serial "Na Wspólnej" obchodzi dwudzieste urodziny. Z tej okazji zorganizowano wyjątkową, pamiątkową sesję zdjęciową z udziałem aktorów. Na planie pojawiła się Sandra Hajduk, by zapytać gwiazdy o wspomnienia związane z jedną z najpopularniejszych w Polsce produkcji.

20-lecie serialu "Na Wspólnej"

"Na Wspólnej" to jeden z najdłużej nadawanych seriali telewizyjnych w Polsce. Produkcja od 20 lat cieszy się wysoką oglądalnością, a widzowie zżyli się z bohaterami. Z okazji okrągłej rocznicy w warszawskim Pin-up studio odbyła się sesja zdjęciowa, na której pojawili się aktorzy związani z produkcją, m.in. Bożena Dykiel (Maria Zięba), Mieczysław Hryniewicz (Włodek Zięba), Sylwia Gliwa (Monika Zięba), Anna Guzik (Żaneta Zięba-Kopeć), Ewa Gawryluk (Ewa Hoffer), Aleksandra Konieczna (Honorata Leśniewska), Waldemar Obłoza (Roman Hoffer), Joanna Jabłczyńska (Marta Hoffer-Konarska), Jakub Wesołowski (Igor Nowak) i wielu innych.

Od samego początku w serialu gra Grażyna Wolszczak i Bożena Dykiel. Jak im zleciało ostatnie 20 lat? - Mam taką strategię, jeśli chodzi o ten serial, że traktuję go jak życie. Niech mnie zaskoczy. Rzeczywiście czasem trochę mnie nudzi, innym razem mnie zaskakuje. Te 20 lat zleciały jak jeden dzień – powiedziała ta pierwsza, a druga stwierdziła: "Czuje się mamą tej rodziny, bo dzięki mnie moje najstarsze tutaj dzieci pokupowały mieszkania, a na samochody przyjdzie jeszcze czas. Ja czuję się ich matką, bo również ich sztorcuję, jeżeli źle mówią".

Od początku grała też Joanna Jabłczyńska. - Ja bardzo dobrze pamiętam, bo to było dokładnie w moje 17. urodziny. Taki dostałam prezent. To był ogromny stres. Pamiętam, że te nazwiska, z którymi miałam grać, to były "takie" osoby – powiedziała Joanna Jabłczyńska.

Wielkie świętowanie 20. urodzin

Sandra Hajduk-Popińska rozmawiała również z aktorami, którzy dołączyli do obsady kilka lub kilkanaście lat po starcie serialu. Była wśród nich Lucyna Malec, która wciela się w postać Danusi Zduńskiej

- Pamiętam pierwszy dzień (...), byłam dosyć spięta, troszkę stremowana, ale jednocześnie szczęśliwa. Wiedziałam, że wchodzę do projektu, który trwał trzy lata i który od początku był ogromnym sukcesem - powiedział gwiazda produkcji.

Na koniec nie zabrakło tortu ze świeczką.

Świętujemy 20 lat serialu „Na Wspólnej”
Świętujemy 20 lat serialu „Na Wspólnej” Źródło: Dzień Dobry TVN

Przypominamy, serial "Na Wspólnej" jest emitowany codziennie od poniedziałku do czwartku o godz. 20:15 w TVN. Prapremiery możecie oglądać w Player.pl!

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości