Zwierzęta

Co dzieje się ze zwierzętami, które trafiają do luku bagażowego w samolocie?

Zwierzęta

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Kot w szarym transporterze, obok walizka.

Podróż samolotem może okazać się stresującym doświadczeniem, zwłaszcza jeśli wybieramy się na urlop z pupilem. Nie wszystkie linie lotnicze wyrażają zgodę na to, by psy i koty towarzyszyły swoim opiekunom w kabinie. Zdarza się, że czworonogi trafiają do luku bagażowego i przez wiele godzin pozostają zamknięte w specjalnych transporterach. Popularny TikToker postanowił odsłonić kulisy tej procedury.

Psy i koty w samolocie - jak podróżują zwierzęta?

Sezon urlopowy to nie lada wyzwanie dla wszystkich właścicieli czworonogów. Wiele osób nie wyobraża sobie wakacji bez ukochanego pupila u boku, co przekłada się na podjęcie decyzji o wspólnej podróży. Niestety zabranie zwierzaka na pokład samolotu nie zawsze jest możliwe. Psy i koty często trafiają do luku bagażowego, a co za tym idzie przez wiele godzin pozostają odseparowane od swoich opiekunów.

Popularny TikToker Dj Sugue, który na co dzień spełnia się jako pracownik lotniska, postanowił odsłonić przed swoimi obserwatorami kulisy takiej podróży. Mężczyzna opublikował w sieci kilka nagrań, prezentujących proces załadunku transporterów ze zwierzętami do samolotu. Okazuje się, że psy i koty przewożone są do luku bagażowego tym samym taśmociągiem, na którym umieszcza się walizki. Później klatki przymocowywane są do podłoża specjalnymi taśmami.

Zwierzęta w podróży - czy warto narażać pupila na stres?

Relacja pracownika lotniska wywołała sensację w sieci. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że pod nagraniami pojawiły się tysiące komentarzy. W tym miejscu warto podkreślić, że zdecydowana większość z nich niosła za sobą ostrą krytykę. Użytkownicy TikToka zwrócili uwagę na fakt, że zamknięte w klatkach zwierzęta wyglądają na przerażone, a bezceremonialne przerzucanie ich jak walizki powinno być zabronione.

- "One nie są bagażami. Wyobraź sobie, jak bardzo się boją", "Osobiście uważam, że psy powinny podróżować z właścicielami w kabinie", "Nigdy nie posłałabym tam mojego psa", "To okropne doświadczenie dla zwierząt", "Trzeba być pozbawionym serca, żeby wsadzić pupila do samolotu w taki sposób, "Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak wielki stres przeżywają", "Byłabym przerażona przez cały lot. Zastanawiałabym się, czy odbiorę mojego kota żywego" - pisali poruszeni internauci.

@djsugue This is how they are loaded on a narrow body airplane #fyp #dogs #airport #rampagent #viral #aviation Love You So - The King Khan & BBQ Show
@djsugue You ever wonder how dogs are handled at the airport #travel #dog #airport #rampage #airportlife #fypシ Glimpse of Us - Joji

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: humonia/Getty Images/TikTok

Pozostałe wiadomości