Zwierzęta

Mały leniwiec z wrocławskiego zoo został odrzucony przez mamę. Zajęli się nim pracownicy ogrodu

Zwierzęta

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Robert Stockinger
Mały leniwiec z wrocławskiego zoo odrzucony przez mamę
Mały leniwiec z wrocławskiego zoo odrzucony przez mamęDzień Dobry TVN
wideo 2/28

Ponad miesiąc temu we wrocławskim zoo przyszedł na świat leniwiec dwupalczasty. Niestety, jego mama odrzuciła malca, a opiekę nad zwierzęciem musieli przejąć pracownicy ogrodu. Dlaczego tak się stało? Jak w tych okolicznościach wygląda proces karmienia zwierzęcia? O tym opowiedział nam opiekun małych ssaków Andrzej Miozga.

Mały leniwiec z zoo

Historią małego leniwca dwupalczastego z wrocławskiego zoo żyje cała Polska. Zwierzę przyszło na świat 24 lutego. Niestety zostało odrzucone przez swoją matkę. Dlaczego tak się stało?

- Coś musiało pójść nie tak, bo znaleziono go po prostu na podłodze w pawilonie, gdzie są leniwce. Nie powinno się tak stać, bo on się matki trzyma od urodzenia, więc albo był na tyle słaby, że nie mógł się utrzymać, albo odrzuciła go i nie chciała karmić - tłumaczy opiekun małych ssaków Andrzej Miozga, który na ten moment jest dla niego jednocześnie mamą i tatą.

Jak w tej sytuacji wygląda proces karmienia? - To jest mleko kozie i karmiony jest całą dobę, co trzy godziny, zarówno w dzień, jak i w nocy (...) budzik mnie budzi, pilnuję, żeby nie był głodny. Jak ma swoją porę to musi dostać jedzenie - podkreśla

Opieka nad leniwcem

Zwierzę będzie pod opieką wrocławskiego zoo do momentu, aż całkowicie się usamodzielni. - To nastąpi dopiero, jak osiągnie wiek pół roku. Później prawdopodobnie pojedzie do innego ogrodu zoologicznego, do rodziców już nie wróci, bo z reguły są to samotniki - zaznacza Andrzej Miozga.

Leniwiec nie ma jeszcze imienia. - Stawiamy zakłady, że to raczej jest dziewczynka, ale jeszcze potwierdzonego tego nie ma (...) nieraz badania genetyczne dowodzą dopiero, że jest tak, a nie inaczej - podsumowuje opiekun.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości