Zwierzęta

Wszystko o Cane Corso. Czy to pies dla każdego? "Musi czuć siłę"

Zwierzęta

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Cane Corso

Cane Corso to wyjątkowo szlachetna rasa psów. Czworonogi te są świetnymi ochroniarzami, mają nieustępliwy charakter i nie ufają obcym. Czy są dla każdego? O tym w Dzień Dobry TVN mówił Radek Ekwiński, specjalista ds. zachowań psów.

Cane Corso - co to za rasa?

Cane Corso to wyjątkowo łagodna, lecz także nieustępliwa rasa. W Dzień Dobry TVN specjalista ds. zachowań psów Radek Ekwiński wskazywał, dlaczego nie jest właściwym wyborem dla każdego fana czworonogów. Czy powodem ograniczeń jest masa zwierzaka, a może jego charakter? Jak podkreślał nasz gość, wyzwaniem przy tak dużych psach jest fakt, że waga dorosłego osobnika może przekroczyć nawet 60 kilogramów. Odpowiedzialny właściciel musi wziąć to pod uwagę i nie dać się zwieść widokiem małych, uroczych szczeniąt.

- Już 8 miesięcy później będzie ważył ponad 40 kilogramów. Nie zdajemy sobie sprawy, że jego siła fizyczna może być problemem - zaznaczył ekspert.

Cane Corso - czy to pies dla każdego?

Według Radosława Ekwińskiego Cane Corso potrzebują też określonych warunków do życia. Jako psy obronne są nieufne wobec innych zwierząt i ludzi. Będą świetnie czuły się na wsi, na dużej działce, gdzie ich instynkt może się zdrowo rozwijać. Czują się najlepiej wśród ludzi mających wysokie poczucie własnej wartości, spokojnych i opanowanych. Nie powinny natomiast trafić w ręce osób strachliwych czy zmagających się z lękiem.

- Ten pies musi czuć siłę, nie będzie rozumiał, czemu jesteśmy nieustannie poddenerwowani i będzie starał się odnaleźć zagrożenie - wyjaśniał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości