Dom

Co powinno się znaleźć w modnym wnętrzu? Poznaj najnowsze trendy prosto z Mediolanu

Dom

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Co będzie modne we wnętrzach w nadchodzącym sezonie?
Co będzie modne we wnętrzach w nadchodzącym sezonie? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5
Dzień Dobry TVNCo będzie modne we wnętrzach w nadchodzącym sezonie?

Milan Design Week to coroczne święto designu i architektury. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią i zmniejszoną wystawą we wrześniu 2021 r., Salone del Mobile w Mediolanie – międzynarodowe targi designu – powróciły na początku czerwca z pełną mocą. Co będzie modne w nadchodzącym sezonie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadały Beata Kwiatkowska i Joanna Real-Studzińska, architektki wnętrz.

Targi wnętrzarskie w Mediolanie

Milan Design Week to święto designu i architektury, które po przerwie wymuszonej pandemią wróciło w pięknym stylu. - Przez ostanie dwa lata Mediolan funkcjonował połowicznie. Raz targi były odwołane, drugi raz odbyły się z opóźnieniem, w dosyć pomniejszonej skali, ale w tym roku wróciły z przytupem w swoje 60. urodziny - mówiła Beata Kwiatkowska, architekt wnętrz.

- Targi w Mediolanie dzielą się na tę część targową i tam jest 20 kilka hal i to jest taka część, którą się zwiedza. Tak naprawdę całe miasto świętuje i jest kilka dzielnic, które mają rozstawione różne instalacje, wszystkie sklepy są pootwierane. Naprawdę to jest duże święto - dodała Joanna Real-Studzińska architekt wnętrz.

Trendy wnętrzarskie. Co będzie modne?

Pierwszy trend, który zwrócił uwagę naszych rozmówczyń to Avant Basic. - To trend, który wyniósł się z Instagrama. To połączenie awangardy, czyli połączenie czegoś dziwnego, bardziej kolorowego z basikiem, czyli bardzo proste formy, proste linie. Tutaj nie ma wielkiego szaleństwa - mówiła Joanna Real-Studzińska architekt wnętrz.

Drugi to japandi. -Tutaj są proste, naturalne materiały. Papierowe lampy, drewno - tłumaczyła Joanna Real-Studzińska. Trzeci styl, który zwrócił uwagę naszych rozmówczyń to Neo Retro. - Coś co bardzo lubię i przyznam się, że czekałam, kiedy w końcu wejdzie to do mieszkań. Moda bardzo przeplata się z trendami wnętrzarskimi. Coś, co jest modne na wybiegach, po dwóch latach jest modne we wnętrzach. Dokładnie tak się stało w tym przypadku. Wszystkie ceglaste barwy, [...], kolory ciepłe, fiolety, musztardy to jest coś, co przenosimy do naszych wnętrz. Tutaj styl vintage jest odświeżony neonami i takimi czystymi, wyczyszczonymi barwami vintage - mówiła Beata Kwiatkowska.  

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości