Jak zrobić świecę zapachową domowym sposobem? "Korzystamy z tego, co nam natura daje"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
R. Męczykalski, A. Myśliwiec
Sojowe świece na długie, chłodne wieczory
Sojowe świece na długie, chłodne wieczoryDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Agnieszka Zdunek odeszła z korporacji, by poświęcić się realizacji wyjątkowych pasji. Jej codzienność wypełnia prowadzenie bloga i podcastu, ale także praca przy produkcji świec, mydła oraz naturalnych kosmetyków. W Dzień Dobry TVN artystka pokazała, jak samodzielnie zrobić świecę z wosku sojowego bądź pszczelego.

Jak zrobić naturalną świecę zapachową?

Agnieszka Zdunek zrezygnowała z kariery w korporacji, ponieważ pragnęła poświęcić więcej czasu rodzinie, ale także nauczyć się odpoczywać. Zamieszkała na wsi i zajęła się produkcją świec, mydła oraz kosmetyków. Artystka z nieskrywaną przyjemnością dzieli się swoimi umiejętnościami i przekonuje, że artykuły domowej roboty mają wiele zalet. Świeczki zapachowe wykonane z wosku sojowego lub pszczelego są tego najlepszym przykładem.

- To są naturalne woski. Korzystamy z tego, co nam natura daje (...)- Wosk sojowy sam w sobie ma bardzo delikatny zapach, taki bardzo kremowy, pudrowy. Wosk pszczeli ma zapach miodowy. Żeby wzmocnić zapachy, używamy olejków zapachowych. To są kompozycje syntetyczne - zauważyła artystka, zachęcając tym samym do wyrobu świec w domowym zaciszu.

Niewielkie naczynie, wosk, olejki zapachowe, knot drewniany lub bawełniany, a także dodatek w postaci suszu kwiatowego - to dzięki tym komponentom można samodzielnie zrobić naturalną świecę.

- Wszystkie te składniki, półprodukty jak najbardziej możemy sobie kupić w Internecie - zapewniła Agnieszka Zdunek.

Agnieszka Zdunek o życiu z dala od zgiełku miasta

Po latach pracy w korporacji Agnieszka Zdunek wyprowadziła się z miasta i postawiła na spokojne życie w 150-letnim domu olenderskim. Wiejska chata wymagała gruntownego remontu, ale natychmiast przypadła do gustu artystce i jej bliskim.

- My po prostu wiedzieliśmy, że to jest nasze miejsce na Ziemi (...). Najpierw była korporacja, później było wypalenie, później odnalazłam szczęście na wsi (...). Zaczęłam od szycia (...). Potem przyszedł jakiś decoupage i po świecach sojowych, w taki bardzo naturalny sposób przyszły naturalne kosmetyki i na samym końcu przyszły mydła. Ja się czuję mydlarką. Tworzenie mydła to jest coś, co bardzo mocno wciąga - podsumowała Agnieszka Zdunek.

Wyszła z korpo, weszła w starą chatę. Zobacz wideo:

Wyszła z korpo, weszła w starą chatę
Wyszła z korpo, weszła w starą chatę Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: R. Męczykalski, A. Myśliwiec

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości