Czaty

Nawadniaj i dotleniaj skórę. Jakie właściwości ma woda alkaiczna?

Dzień Dobry TVN/x-news

Czaty

Nawadniaj i dotleniaj skórę. Jakie właściwości ma woda alkaiczna?

Dzień Dobry TVN/x-news

Co oznacza wysokie pH w kontekście pielęgnacji skóry? Dlaczego nawodnienie jest tak ważne, żeby utrzymać młody wygląd? Jaką wodę wybierać, żeby lepiej nawodnić swój organizm? Czy każda woda działa tak samo? Na te i wiele innych pytań odpowiada kosmetolog Anna Salomon. 

Jakie znaczenie w pielęgnacji skóry ma woda? 

W rozmowie z prowadzącymi Dzień Dobry TVN, kosmetolog Anna Salomon opowiedziała o tym, jakie skutki dla naszej skóry niesie za sobą picie wody. Okazuje się, że woda z kranu niewiele wniesie do naszego organizmu. - Wszystko zależy od budowy cząsteczki wody - podkreśliła Anna Salomon. Najkorzystniejsza dla naszego organizmu jest woda alkaiczna, składająca się z małych cząsteczek, które mogą szybciej i głębiej wnikać w naszą błonę komórkową, a co za tym idzie - lepiej nawodnić oraz dotlenić skórę. - Woda wodzie nie jest równa. Możemy pić tylko 2 litry wody alkaicznej dziennie, a możemy pić wodę zwykłą, niegazowaną, filtrowaną, z kranu, której możemy wypić i 3 litry dziennie, ale nie da to nam tego samego efektu - dodała kosmetolog i zaznaczyła, że woda alkaiczna jest dostępna w sklepach stacjonarnych i online.

Objawy odwodnienia 

Kiedy skóra jest odwodniona? Na to pytanie także otrzymaliśmy odpowiedź od naszej ekspertki. Jeżeli zaobserwujemy u siebie utratę jędrności skóry, poszarzenie i zmatowienie oraz brak jednolitego kolorytu, to oznacza, że skórze brakuje wody. 

Anna Salomon zdradziła też, jakie pytania na czacie pojawiały się najczęściej. Podkreśliła, że picie odpowiedniej wody nie będzie prowadziło do likwidacji trądziku, ale może być jednym z czynników wpływających na polepszenie cery naszej skóry. Na pytanie dotyczące zależności między wodą a krostami na twarzy 2-latka, ekspertka wyjaśniła, że takie zmiany nie mają związku z wodą, ale najprawdopodobniej są wynikiem zaburzeń żywieniowych. 

Jak woda wpływa na naszą skórę? Zobacz, na jakie pytania odpowiedziała Anna Salomon.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Czujesz się zmęczona i niewyspana? Poznaj 5 prostych trików, dzięki którym będziesz wyglądać na wypoczętą

Jak działa maseczka z żelatyny? Przepisy na maseczkę z żelatyny

Jak zdjąć hybrydę w domu? Stylistka paznokci pokazała krok po kroku, jak zrobić to w bezpieczny sposób


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
92
19
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
4
26.06.2022
Estera
też często miałam odwodnioną skórę i to nie tylko latem :( pomógł kwas hialuronowy avy oraz krem nawilżająco nawadniajacy Fermentology od Efektimy. Nie jest drogi więc jak się nie sprawdzi to zawsze można go wykorzystać do szyi czy dekoltu itp. Mi on bardzo odpowiada
29.04.2021
wiolettak
Znam tę wodę, słyszałam, ze lepiej nawadnia, ale nie wiedziałam, ze ma aż takie znaczenie dla skóry. Tym lepiej, będę ją częściej pić :)
15.04.2021
marta_horodelska
kupuję od czasu do czasu tę wodę, fajnie smakuje i widzę, że faktycznie działa pozytywnie na mój organizm
13.04.2021
Ula
Aż poczytałam i faktycznie, dzieki wyższemu pH przyciąganie cząsteczek jest inne w wodzie alkalicznej, zbierają się one w mniejsze klastry niż w zwykłej wodzie i dzięki temu łatwiej wnikają przez błony do komórek. Wnikają razem z tlenem i wartościowymi składnikami. To jest bardzo ciekawe. Dobra naturalna woda może zdziałać więcej niż niejeden kosmetyk.
Rozwiń wszystkie komentarzy