Sport i fitness

Jak zacząć trenować kick-boxing? "Zalet jest mnóstwo"

Sport i fitness

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Dagmara Kowalczyk
Kick-boxing? Jak trenować to z mistrzami!
Kick-boxing? Jak trenować to z mistrzami!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Rodzajów aktywności fizycznej jest wiele. Jedną z form ruchu, która pobudzi do pracy wszystkie mięśnie, jest kick-boxing. Czy charakteryzuje się ten sport walki? Od czego zacząć przygodę z nim i jak trenować? O tym Dzień Dobry TVN mówili mistrzowie Polski w tej dyscyplinie.

Kick-boxing. Co warto o nim wiedzieć?

Bartosz i Karolina są mistrzami Polski w kick-boxingu w swoich kategoriach. Zawodnicy organizują treningi m.in. w lesie, z dala od miejskiego zgiełku. - Co do treningu w lesie, staramy się to robić systematycznie. Są to treningi biegowe, ogólnorozwojowe, ale dużą część elementów ćwiczymy na hali, na siłowni. To, co możemy, robimy na dworze w pięknych okolicznościach przyrody - tłumaczył Bartosz.

Zaletą treningów w lesie oddalonym od miasta jest także to, że mamy możliwość oddychać znacznie zdrowszym powietrzem, ale nie tylko. - Aktywność podczas okresu jesienno-zimowego wiadomo, witamina D się wytwarza. Zalet jest mnóstwo - podkreślała Karolina. Bartek dodał, że starają się - dopóki pogoda na to pozwala - trenować na świeżym powietrzy raz w tygodniu.

Kick-boxing. Jak wygląda trening?

Podczas spotkania z naszą reporterką mistrzowie Polskie w kick-boxingu pokazali, jak może wyglądać przykładowy trening. Do ćwiczeń przyłączyli się również nasi prowadzący. Jak im poszło? Jak może wyglądać przykładowy trening? Dowiecie się tego z powyższego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Dagmara Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości