Zdrowie

20-taka zaczęła rodzić w trakcie imprezy. Nie wiedziała, że jest w ciąży

Zdrowie

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
mirror.co.uk
kobieta w ciąży

Vivian Wise Ruizvelasco z Meksyku w najlepsze bawiła się w klubie, gdy nagle poczuła bardzo silny ból brzucha. Kilkanaście godzin później trafiła do szpitala i dowiedziała się, że właśnie zaczęła rodzić. Sęk tkwi w tym, że 20-latka nie miała pojęcia, że jest ciąży. Jak to możliwe, że się nie zorientowała?

20-latka była w ciąży, ale o tym nie widziała

20-letnia Vivian prowadziła zwyczajny tryb życia. Chodziła do pracy, spotykała się z przyjaciółmi, bywała na imprezach i ćwiczyła na siłowni. Wszystko się zmieniło z dnia na dzień, gdy niespodziewanie urodziła dziecko. Meksykana, jak twierdzi, nie wiedziała, że jest w ciąży.

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

- Żyłam jak gdyby nigdy nic. Wychodziłam często wieczorem do klubu, ale nie piłam zbyt dużo, ponieważ rok wcześniej miałam operację usunięcia woreczka żółciowego - powiedziała Vivian w wywiadzie dla portalu mirror.co.uk.

W czasie ciąży 20-latka miała miesiączkę, jej brzuch się nie zmienił, nie doskwierały jej żadne dolegliwości, które mogłyby sugerować, że spodziewa się dziecka.

- Pewnej nocy poszłam na urodziny mojego przyjaciela. Około północy wyszłam z imprezy i wróciłam do domu, bo bardzo źle się czułam. Bolał mnie brzuch i biodro. Nie mogłam zasnąć. Rano poszłam do pracy, ale ból stawał się nie do wytrzymania. Mówiłam mojemu chłopakowi, że biorę tabletki, piję herbatę i nic mi nie pomaga. Około godz. 15 przyjechał po mnie i zawiózł mnie do szpitala. Tam lekarze powiedzieli mi, że ból jest spowodowany tym, że zaczęła się akcja porodowa. Dostałam znieczulenie i urodziłam poprzez cesarskie cięcie - wyznała w wywiadzie.

Niespodziewana ciąża

Vivian dziś jest szczęśliwą i spełniającą się mamą Matiasa, ale jak przyznała, tuż po porodzie ona i jej chłopak byli w ogromnym szoku, że zostali rodzicami.

- Nie miałam żadnego doświadczenia z dziećmi. Z czasem zaczęłam się wszystkiego uczyć, a obecnie syn jest miłością mojego życia. To najlepsza i najmniej spodziewana rzecz, jaka mi się przytrafiła - powiedziała 20-latka.

Meksykanka postanowiła podzielić się swoją historią na TikToku. Opublikowała film, w którym pokazuje zdjęcia z czasu ciąży, kiedy to nie miała pojęcia, że niedługo przyjdzie na świat jej pierwsze dziecko. Nagranie ma ponad 17 milionów wyświetleń.

Wiele internautek wyznało, że sytuacja, która przydarzyła się Vivian, nie jest odosobnionym przypadkiem. "Też mi się to zdarzyło. Nie wiedziałam, że jestem w ciąży z moją pierwszą córką, aż do dnia, w którym ją urodziłam. Co miesiąc miałam okres", "Witaj w klubie. Do 30. tygodnia nie spodziewałam się, że urodzę bliźniaki", "To jest powszechne. Niektóre kobiety nie czują kopnięć dziecka i mają bezobjawową ciążę" - czytamy opinie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: mirror.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: damircudic/Getty Iamges, TikTok @vivianwiserv

Pozostałe wiadomości