wdowa

  Jak rozpoznać, że ktoś nie jest jeszcze gotowy na kolejny związek?

  Mężczyzna zginął z rąk Rosjan.

  Są kobiety, które po odejściu męża, nie chcą już kolejnego związku. Dlaczego? Co sprawia, że wolą być singielkami?

  "Nie wiem, jak ja przeżyję".

  Codziennie jesteśmy bombardowani wiadomościami o chorobach, śmierciach i zbiórkach na leczenie. Czasami jednak, na naszej drodze pojawi się historia, która na długo zostaje w pamięci. Taka, jak ta. Śmierć młodego mężczyzny przyczyniła się do ratowania serduszka niespełna rocznego dziecka.

  "Dotarło do mnie, że nasz synek nigdy nie powie tato"

  "Nie docierało do mnie, że można w tym wieku zostać wdową"

  Podczas pierwszego dnia Top of the Top Sopot Festival 2021 na scenie złożono muzyczny hołd Romualdowi Lipce. Z tej okazji wdowa po zmarłym artyście odebrała na scenie specjalną nagrodę w jego imieniu. Dorota Lipko nie potrafiła ukryć wzruszenia.

  W Bolesławcu odbył się I Bieg Weterana upamiętniający porucznika Łukasza Kurowskiego, który zginął w Afganistanie. Honorową patronką zawodów była wdowa po poległym - Aneta Kurowska. Mieliśmy okazję spotkać się z nią. Opowiedziała nam, co poczuła, gdy pierwszy raz zobaczyła swojego męża, gdzie odbyła się ich ślubna sesja fotograficzna, okolicznościach śmierci porucznika i swoich marzeniach.

  W kopalni Zofiówka Jastrzębie trwa akcja ratownicza mająca na celu wydobycie trzech górników, którzy są uwięzieni 900 metrów pod ziemią. Dwóch znalezionych wcześniej górników niestety nie żyje. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: Agatę Kowalczyk, Gabrielę Hadam i Barbarę Jureczko, które kilka lat temu straciły w kopalni mężów. Jak wspominają chwile, kiedy dowiedziały się o śmierci małżonków? Czy pogodziły się już ze stratą? Czy ich dzieci też pracują w kopalni?

  Żołnierze - z uwagi na swój zawód - są narażeni na niebezpieczeństwa w trakcie pełnienia służby. Żony wojskowych są świadome, że któregoś dnia może przyjść wiadomość o śmierci ich mężów. Jak żyć po stracie męża, który zginął na służbie wojskowej? Jak radzić sobie z bólem i gniewem? Jak wojsko pomaga wdowom? W Dzień Dobry TVN gościliśmy psychoterapeutkę Izabelę Jabłońską i ppłk Leszka Stępienia - pierwszego rannego na misji w Afganistanie, weterana wojennego, dyrektora Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.