Związki i seks

Której płci trudnej jest znaleźć partnera? "Czasami wymagania są nie do przeskoczenia"

Związki i seks

Autor:
Nastazja
Bloch
Komu trudniej znaleźć drugą połówkę?
Komu trudniej znaleźć drugą połówkę?Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Główny Urząd Statystyczny niedawno opublikował dokument, w którym można wyczytać kilka ważnych informacji. To, co zaskakuje, to fakt, że w Polsce mamy zdecydowanie mniej kobiet w stosunku do mężczyzn – i to aż o milion! Komu zatem trudniej znaleźć drugą połówkę? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z psycholog Kasią Kucewicz, swatką Anną Guzior-Rutyną, singielką Izabelą Juszczak oraz kitesurferem Victorem Borsukiem.

Komu trudniej znaleźć miłość: kobiecie czy mężczyźnie?

Związek dwojga osób wymaga wielu kompromisów. Po ostatnich analizach, z których wynika, że w Polsce żyje zdecydowanie więcej kobiet niż mężczyzn, w Dzień Dobry TVN postanowiliśmy poruszyć temat tego, komu łatwiej znaleźć drugą połówkę. Według naszych gości, mimo wszystko większy problem odczuwają kobiety. Są bowiem bardziej wymagające i szukają w mężczyźnie potencjalnego kandydata na męża i ojca dzieci.

- Z mojego doświadczenia trudniej jest znaleźć kobietom, dlatego, że niestety kobiety mają dużo większe wymagania i niektóre są z kosmosu. Czasami to są wymagania nie do przeskoczenia – powiedziała swatka. A następnie podkreśliła, że wśród jej klientek są zazwyczaj kobiety, które mają na koncie sukcesy, a co za tym idzie, są wymagające, gdyż nie potrzebują drugiej osoby, żeby się uwiesić. Zarabiają same na siebie i są niezależne.

Jak sytuacja wygląda z męskiego punktu widzenia? Otóż Victor przyznał, że mężczyznom jest dużo łatwiej się zakochać i to od pierwszego wejrzenia. Kobieta potrzebuje nieco więcej czasu.

- Mężczyznom jest dużo łatwiej znaleźć partnerkę. Mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że jednak my, kobiety, mamy trochę większe wymagania. Bardziej analizujemy, patrzymy na rzeczy, które mogą nam przeszkadzać – dodała Izabela Juszczak, a następnie zdradziła. - Aktualnie mój status to singielka. Był taki moment, że szukałam partnera. Teraz stwierdziłam, że trzeba odpuścić - może on sam się gdzieś znajdzie. Bardziej skupiłam się na sobie - wyjaśniła.

Na co zwracamy uwagę przy wyborze partnera?

Podczas rozmowy Izabela przyznała, że obniżyła swoje wymagania. Teraz zwraca uwagę, czy potencjalny partner ma w sobie "to coś". Co to oznacza? Termin ten wyjaśniła psycholog, Katarzyna Kucewicz.

To "coś", to specyficzny rodzaj cech, które gdzieś bardzo nam pasują, sprawiają, że przy danej osobie człowiek dobrze się czuje. Jest to uwarunkowane biologicznie. Kobieta szuka dobrego materiału genetycznego dla potomstwa, chce sprawdzić, czy dana osoba będzie w stanie stworzyć dłuższą relację, poważny związek 

Psycholożka dodała także, że od kobiet kulturowo wymaga się więcej. Jesteśmy krytyczne wobec siebie i innych osób. Stwierdziła: "Często to są różnego rodzaju  porady od matki, siostry, że on musi być taki, a nie może być taki.  My tym wszystkim nasiąkamy. Możemy mieć wyobrażenie, że ten ideał gdzieś jest i musimy go poszukać".

Niezależnie jednak od tego czy szukamy mężczyzny, czy kobiety, pewne jest jedno - z nikim nie stworzymy dobrego związku, jeśli nie będziemy szczęśliwi sami ze sobą.

- Chodzi o status w głowie. Jeżeli jestem szczęśliwy ze sobą to łatwiej znaleźć partnera niezależnie od tego, czy jesteśmy kobietą, czy mężczyzną. Samo założenie, że muszę kogoś mieć, powiesić się na kimś, żeby być szczęśliwym, już powoduje, że ciężko jest znaleźć drugą osobę i zbudować związek – dodał Victor.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości