Porady

Najpiękniejsze życzenia urodzinowe. Jak je składać?

Porady

Autor:
Adrian
Adamczyk
Zak Kendal/Getty Images

Piękne życzenia urodzinowe mogą mieć kilka form. Zawsze dobrym pomysłem są te autorskie, ale równie dobrze sprawdzą się na tę okazję te gotowe, np. w formie wierszyków czy sentencji.

Życzenia urodzinowe od serca, napisane specjalnie z myślą o danej osobie to bezcenny prezent dla obdarowanego. Nie każdy jednak ma talent do pisania. W takim przypadku idealnym wyjściem z sytuacji będzie posłużenie się gotowymi życzeniami, którym w zależności od potrzeb można nadać bardziej osobisty charakter.

Śmieszne życzenia urodzinowe

Życzenia urodzinowe "z jajem" mogą być dobrym pomysłem, o ile jesteśmy pewni, że jubilat ma poczucie humoru. Zawsze wprawiają w dobry humor, a przecież o to właśnie chodzi podczas takiej wyjątkowej okazji. Najlepiej nadają się dla bliskich osób, o których wiemy, że nie uznają tego typu tekstów za niestosowne.

Życzenia urodzinowe dla mężczyzny zwykle są dość proste, ale mogą też być zabawne. W takiej formie sprawdzają się zwłaszcza w kręgu osób, z którymi łączą nas przyjacielskie stosunki. Śmieszne życzenia urodzinowe dla kolegi to np. takie:

Dziś są Twoje urodziny, życzę Ci wesołej miny. Super szybki miej samochód i rosnący stale dochód. Żonkę piękną, piwo w dzbanku i bezdenne konto w banku.

Życzenia urodzinowe dla żony ze szczyptą humoru? Czemu nie! Można je ująć w następujące słowa:

Miś polarny potrzebuje zimna i lodu. Miś brunatny ciepła i miodu. Miś marzyciel gwiazd na niebie. A ja MISIU potrzebuję CIEBIE! Twój kochający mąż.

W podobnym tonie mogą brzmieć życzenia urodzinowe dla męża:

Takiego jak Ty tylko raz się spotyka, Prawdziwy mężczyzna z nutką romantyka. Oj, zazdroszczą inne panie, Kiedy stoisz obok kochanie! Lat Ci przybywa jak każdemu, Ale nie ma w tym żadnego problemu. Bo w każdym kolejnym roku, Tylko przybywa Ci uroku!

Życzenia urodzinowe dla faceta, który jest życiowym partnerem kobiety, mogą być również wzruszające:

Kochany mężu, czego Ci życzyć, moje szczęście? Niech los łaskawy jak dotąd dla nas będzie. Dzieci niech nam rosną, z gniazda niech wyfruną, Obdarzymy ich na start wielką fortuną – Miłości, szacunku, dobroci i wiary Wszak to największe w życiu dary. Nam niechaj sprzyja szczęście i zdrowie, A miłość i szacunek sami zapewnimy sobie.

Odpowiednio zmodyfikowane, równie dobrze sprawdzą się one jako gotowe życzenia urodzinowe dla żony.

Najpiękniejsze życzenia urodzinowe

Życzenia urodzinowe dla dzieci nie powinny być zbyt długie i najlepiej, aby miały postać rymowanki, która zainteresuje malucha.

Do zabawy mnóstwa siły, Żeby każdy dzień był miły, Pełen śmiechu i radości, Stu urodzinowych gości, Aut, klocków i pluszaków, Stu prezentów, stu buziaków, Zdrowia, szczęścia i słodyczy, Z okazji urodzin mama i tata życzy!

Wiele osób poszukuje pomysłu na życzenia urodzinowe na roczek. Poniższy tekst na pewno doskonale sprawdzi się na tę okazję:

Masz już roczek, to jest coś! Teraz jesteś niezły gość! Śmiej się dużo, a smuć mało, A coś pięknego będzie w Twoim sercu grało, To szczęście, to radość, to pokój. Żyj dobrze, a zawsze w życiu będziesz mieć spokój.

Urodziny to okazja, by powiedzieć danej osobie to, co się do niej czuje. Często jednak w takich momentach brakuje słów, by to wyrazić. Jako życzenia urodzinowe dla mamy mogą posłużyć piękne sentencje – tych stworzonych z myślą o rodzicielkach jest naprawdę wiele. Wybraliśmy najpiękniejsze z nich:

 • Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł matkę.
 • Mama to przyjaciel, z którego się nie wyrasta.
 • Ojciec jest głową rodziny, a matka jej sercem.
 • Mama to osoba, która zastąpi ci każdego, ale nikt nie zastąpi ci jej.
 • Nie ma jak u mamy – ciepły piec, cichy kąt. Nie ma jak u mamy – kto nie wierzy, robi błąd. (Wojciech Młynarski)

Innym pomysłem na wyjątkowe życzenia urodzinowe, które potrafią złapać za serce, są takie jak te:

"Nauczyłam się od Ciebie tej prawdy, że nieważne, ile dzisiaj kończysz lat, że nie są ważne daty, metryczki czy numery. Ważni są przyjaciele i to, że jesteśmy z nimi szczerzy. Przyjaciółko od serca, szczęścia i łez. Życzę Ci tyle radości, ile Ty dałaś mi miłości".

Życzenia urodzinowe dla taty mogą sprawić, że i mężczyźnie ze wzruszenia zakręci się łza w oku. Poniższe propozycje na pewno doskonale się sprawdzą:

 • Każdy może być ojcem, ale trzeba być kimś wyjątkowym, aby być Tatą.
 • Jeden ojciec znaczy więcej niż stu nauczycieli.
 • Tata. Pierwszy bohater syna. Pierwsza miłość córki.

A jakie mogą być wyjątkowe życzenia urodzinowe dla siostry? Można skorzystać z poniższych propozycji:

 • Moje dzieciństwo byłoby niekompletne i niedoskonałe bez siostry takiej jak Ty. Wszystkiego najlepszego, najukochańsza!
 • Ponieważ mam siostrę, zawsze będę mieć przyjaciela.
 • Siostra jest świadkiem, który zna twe najwyższe wzloty i najniższe upadki, a mimo to kocha Cię. Jest twym wspólnikiem w psotach, nocnym towarzyszem, kimś, kto nawet w ciemnościach wie, kiedy się uśmiechasz.

Życzę Ci, abyś odnalazła: w ciszy swoje myśli i marzenia, w bliskich Ci osobach siłę i piękno stworzenia, w otaczającym świecie radość istnienia, w kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia, a w sobie miłość.

Te ostatnie także świetnie będą pasować jako życzenia urodzinowe dla koleżanki.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Blake Lively zemściła się urodzinowo na Ryanie Reynoldsie

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Zak Kendal/Getty Images

Pozostałe wiadomości