Porady

Czy pluszowy miś to dobry prezent dla dziecka?

Porady

Autor:
Dagmara
Olszewska

Okres obdarowywania bliskich zbliża się wielkimi krokami. Na sklepowych półkach roi się od różnych lalek, samochodów czy klocków. Mimo ogromnego wyboru zabawek często wybieramy klasycznie - misia. Czy przytulanka do dobry pomysł na prezent?

Misie i przytulanki - czy to dobry prezent dla dziecka?

W grudniu firmy i sklepy prześcigają się w pomysłach na prezenty dla dzieci. Te, które są bardziej kolorowe, mają więcej funkcji, czy są elektroniczne, łatwo przyciągają wzrok i zachęcają do zakupu. Mimo to, zwykłe, niewyróżniające się pluszaki równie często znajdują nowego właściciela. Czy obdarowanie nimi dziecka, to dobry pomysł? 

Misie Fundacji TVN lecą do dzieci
Misie Fundacji TVN lecą do dzieci Źródło: Dzień Dobry TVN

Misie i przytulanki mogą być odpowiednim prezentem zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych dzieci. Dla najmłodszych często stają się pierwszym przyjacielem. Dla starszych mogą być namiastką wymarzonego zwierzaka i uczyć opieki i troski. Warto jednak sprawdzić, czy pluszak jest bezpieczny. Na co więc zwracać uwagę? 

Jak wybrać misia dla dziecka?

Wybierając misia dla dziecka, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na materiały, z jakich jest wykonany. Sztuczne tworzywa mogą potęgować alergie pojawiające się u dziecka. Należy też dobrze sprawdzić odporność na pranie. Nasze pociechy często nie chcą rozstawać się ze swoją ulubioną zabawką, więc proces prania i suszenia powinien być szybki oraz co najważniejsze - nie powinien grozić zniszczeniem. 

Niektóre pluszowe zabawki posiadają także specjalny certyfikat CE, który świadczy o najwyższej jakości. Jeżeli na prezent rozważamy kilka różnych przytulanek, warto wybrać tę z certyfikatem, nawet kosztem wyglądu zabawki. Wybierając misia dla najmłodszych, należy zweryfikować też to, w jaki sposób został wykończony. Wystające nitki, łatwe do wyrwania części czy ostra metka będą stanowiły zagrożenie dla dziecka. 

Wybierając odpowiedniego misia możecie także pomóc setkom innych dzieci. Akcja “Podaruj Misia” Fundacji TVN wystartowała już po raz 16. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży zaprojektowanych przez gwiazdy i topowych polskich projektantów pluszaków zostanie przekazany na budowę Kliniki Psychiatrii dla dzieci i młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Podaruj misia komuś, kogo kochasz - Collins
Podaruj misia komuś, kogo kochasz - Collins Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Joanna Kruczek/ Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości