Kolor gąbki do mycia naczyń ma znaczenie? "Żyję tyle lat i dopiero się dowiedziałam"

Aktualizacja:
Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
kobieta.gazeta.pl, TikTok
Jak zastąpić chemię do sprzątania naturalnymi produktami?
Jak zastąpić chemię do sprzątania naturalnymi produktami? Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Gąbki do mycia naczyń to ważny element wyposażenia kuchni. Z ich pomocą można usunąć tłuszcz z patelni czy osad z kubka po herbacie, a nawet wyczyścić zlew. Wszystkie te czynności okażą się o wiele łatwiejsze, jeśli zwrócimy uwagę na kolor popularnego akcesorium. Jak przekonuje znana tiktokerka, każdy z nich ma swoją funkcję.

Gąbki do mycia naczyń - czy ich kolory mają znaczenie?

W sklepach nie brakuje akcesoriów ułatwiających wykonywanie obowiązków domowych. Wiele z nich przyciąga uwagę nie tylko funkcjonalnością, ale także kształtem czy kolorem. Najlepszym tego przykładem są gąbki do naczyń. Okazuje się jednak, że popularne zmywaki nie bez przyczyny różnią się odcieniami. Przekonała się o tym użytkowniczka TikToka, posługująca się pseudonimem Zmalowana_mama.

- Kiedy w wieku 30 lat dowiesz się, że kolory gąbek nie są ozdobą, ale każdy ma swoją funkcję - napisała internautka pod filmem, który doczekał się ponad 1,7 mln odsłon.

Jak wybrać gąbkę do mycia naczyń?

Zmywaki do naczyń zwykle sprzedawane są w zestawach. Nie da się ukryć, że większość z nas nie przykłada wagi do ich kolorów. Znana TikTokerka postanowiła pochylić się nad tym problemem. Jej post stał się wskazówką dla gospodyń domowych, pragnących w pełni wykorzystywać potencjał poszczególnych gąbek. Okazuje się, że każde akcesorium przeznaczone jest do usuwania innych zabrudzeń. Różnorodność kolorów to nie kwestia estetyki, tylko przepustka do usprawnienia domowych obowiązków. I tak:

  • gąbka zielona - pozwala usunąć uporczywe zabrudzenia, w tym także zaschnięty tłuszcz;
  • gąbka czerwona lub różowa - najbardziej uniwersalna;
  • gąbka żółta - nie rysuje delikatnej powierzchni szkła, dlatego warto wykorzystać ją do czyszczenia szklanek i kieliszków;
  • gąbka niebieska - bardzo delikatna, idealnie nadaje się do mycia porcelany.

Kolory gąbek do mycia naczyń - hit na TikToku

Krótki film traktujący o kolorowych gąbkach kuchennych wywołał niemałe poruszenie w sieci. Świadczy o tym chociażby liczba pozostawionych pod nim komentarzy.

- "U mnie czerwone do kuchni, do zmywania, niebieskie do łazienki do umywalki i wanny, a pozostałe są do pozostałej brudnej roboty", "Zielona zmywa najmocniej, różowa, czerwona średnio, reszta jest po to, żeby nie porysować. Niebieska jest do szkła z ozdobami", "Ja zaczynałam zawsze od ulubionych kolorów, a na koniec najmniej lubiane", "Tyle lat żyję i dopiero się dowiedziałam", "Ja zawsze dobieram, żeby pasowała do koloru ścierki", "Ja tam nie zauważyłem, by inaczej myły, wyjmuję z opakowania po kolei" - pisali internauci.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: kobieta.gazeta.pl, TikTok

Źródło zdjęcia głównego: AlexandrVedmed/Getty Images

Pozostałe wiadomości