Dom

Pora na wiosenne porządki. Pani Gadżet radzi, jak ułatwić sobie sprzątanie

Dom

Aktualizacja:

Wiosenne porządki czas zacząć. Jest wiele sprzętów, które sprawią, że sprzątanie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. Niektóre z nich pokazała w naszym studiu Pani Gadżet, czyli Anna Nowak-Ibisz.

Sprzęty do sprzątania, które pokochasz

Wiosna za pasem, nadchodzi więc tradycyjny moment na zrobienie generalnych porządków. Na początek - mycie okien.

Ania Nowak-Ibisz zaprezentowała w studiu pomocnego „kolegę”, który sam myje duże okna.

To pierwszy tego typu sprzęt, który posiada dozownik na jakikolwiek płyn

– zaznaczyła Pani Gadżet.

Sprzęt, by mógł pracować, potrzebuje jedynie długiego kabla bądź przedłużacza. Podczas wyłączania trzeba go trzymać, ponieważ odkleja się od szyby.

Co w przypadku, kiedy okna nie są duże? Tu sprawdzi się sprzęt, który zasysa płyn i wodę lub specjalna myjka. Dzięki temu podczas czyszczenia nie zostaną smugi. Tak samo jest w wypadku mycia szyb pod prysznicem. Wystarczy wycieraczka za 20 zł, którą dostaniecie w zwykłym sklepie z chemią.

Czas na odkurzanie. Pierwszy odkurzacz ma akumulator, który filtruje powietrze. Nadaje się zarówno do podłóg twardych, jak i dywanów. Ma wymienne szczotki, dzięki którym wyczyścicie z kurzu i roztoczy m.in. kanapę. Drugi sam odkurzy mieszkanie, a aplikacja poinformuje o zakończeniu pracy. Trzeci – mopuje i usuwa kurz jednocześnie.

Pożyteczny będzie również oczyszczacz powietrza, który przyda się nie tylko w czasie smogu. Działa też w przypadku bakterii i wirusów. Urządzenie nie wykorzystuje dużo energii - przez rok tyle, co jedna żarówka.

Oczyszczajmy powietrze w naszych domach

– podkreśliła Anna Nowak-Ibisz.

>>> Oglądaj w Player.pl: PANI GADŻET 2.0

Wegańskie płyny czyszczące

Stworzone przez polską firmę, która robi je w oparciu o enzymy oraz octy warzywne i owocowe. Są bezpieczne dla alergików, bo nie zawierają chemii. Wystarczy spryskać szybę i przetrzeć szmatką czy gąbką. Firma tworzy także płyny do mycia naczyń. Ich atutem są tez pastelowe opakowania.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Aleksandra Lewandowska

Pozostałe wiadomości