Dom

Czajnik – jak wybrać odpowiedni?

Dom

Czajnik – jak wybrać odpowiedni?

Czajnik to niezbędny przedmiot każdej kuchni. Elektryczne czy tradycyjne, przeznaczane na płytę indukcyjną czy gazową? Jakie modele wybrać? O nowościach i gadżetach opowiedziała Ania Nowak-Ibisz. 

Czajnik znajduje się chyba w każdy polskim domu. Z biegiem czasu producenci zaczęli odchodzić od plastikowych, czy aluminiowych sprzętów i prezentują nam coraz to nowsze gadżety. Jakie czajniki są na topie i na co uważać wybierając odpowiedni sprzęt kuchenny?

Nowoczesne czajniki

Wśród prezentowanych gadżetów znalazło się wiele innowacyjnych sprzętów. Na pierwszy ogień poszedł czajnik przelewowy, który w swoim wyposażeniu ma wskaźnik temperatury. Dodatkowym atutem nowych sprzętów jest możliwość regulowania przepływu wody, dzięki czemu możemy ją zwiększać lub zmniejszać w zależności od potrzeb. 

Nowe modele mają również możliwość zaprogramowania na dotykowym panelu temperatury, do jakiej czajnik ma nam zagotować wodę. Szczególnie ważną funkcją są podwójne ścianki czajnika, dzięki czemu woda po zagotowaniu jeszcze przez 30 minut utrzymuje swoją temperaturę. Większość z wymienionych urządzeń przeznaczone jest dla koneserów, co w konsekwencji wiąże się z ich wysoką ceną.  

Jaki czajnik wybrać?

Anna Nowak- Ibisz odradza czajniki z plastiku i aluminium. Lepszym rozwiązaniem będzie czajnik wykonany ze stali szlachetnej, czy szkła. Dobrze dobrane urządzenie powinno wystarczyć na co najmniej 5 lat. Ceny zaczynają się od 200 zł w górę. 

Zobacz też: Jaki filtr do wody wybrać do domu, a jaki do mieszkania? Rodzaje filtrów do wody

Co sądzisz o tym artykule?
76
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0