Natalia Dawidowska o nieprzychylnych komentarzach: "Choroba dotyka mnie fizycznie, psychicznie i emocjonalnie"

Natalia Dawidowska
Dzień Dobry TVN
Natalia Dawidowska mimo młodego wieku ma za sobą jedną z najważniejszych walk – walkę o życie. Uczestniczka "Big Brothera" zmagała się z rakiem piersi. Choć chemioterapia dobiegła końca, a pacjentka czuje się już lepiej, efekty uboczne dały się we znaki. O nieprzychylnych komentarzach i braku empatii Natalia opowiedziała w najnowszym poście.

Natalia Dawidowska o komentarzach

Natalia Dawidowska ma za sobą trudny czas. Kobieta podzieliła się w sieci smutnym doświadczeniem, które jest podsumowaniem ostatnich miesięcy walki o życie. Jak przyznała, zamiast wsparcia, wiele osób dokładało jej zmartwień przykrymi komentarzami.

- Dla tych, co muszą żyć z chorobami niewidocznymi i nie czują się przez nikogo rozumiani. Ulubiony cytat lekarza domowego brzmiał: "Nie może być tak źle, jeśli nadal pracujesz i robisz wszystko, co robisz". Powiedziałam mu, że nie wiedziałam, że mam wybór. Lata cierpiące, zmęczone i wiele zmian we mnie bez powodu i z innego powodu... Aby ukryć wszystko przed kimś innym, udawać, że jest lepiej, niż jest naprawdę; dopóki nie przestanie działać. Nieważne, jak silny chcesz być – rozpoczęła.

W dalszej części Natalia nawiązała do niewłaściwych pytań, jakie często padają z ust nieznajomych, a także "dobrych" rad, które dają ludzie nieświadomi ukrytej choroby.

- Potem przychodzi moment, kiedy mówią ci, co masz... Masz mieszane emocje: w końcu wiesz, co masz, ale jak sobie z tym poradzisz? Brak zachęty, chęć leżenia, częste przyjmowanie leków; cała apteka na szczycie stolika nocnego. Następnie codzienne odpowiedzi na pytania: "Dlaczego się tak utyłeś?", "Mam dobrą dietę, jeśli tylko ćwiczysz". "Te kiedyś piękne włosy na Twojej głowie są teraz okropne i wypadają... Co ci się stało??" To prawda i dlatego to udostępniam! CICHE I NIEWIDOCZNE CHOROBY ISTNIEJĄ!! - kontynuowała.

Niewidoczne choroby kontra opinie innych

Często oceniamy ludzi pochopnie. Patrząc na wygląd, zamieniając jedno bądź dwa zdania, wydajemy własny osąd. W wielu przypadkach mija się on z prawdą. Hejtując i wytykając niedoskonałości, nie zdajemy sobie sprawy, że mogą być one przyczyną poważnych chorób.

Kiedy masz niewidzialną chorobę, trudno jest z twojej perspektywy polemizować z niewiedzą ludzi. Życie nabiera wielu zmian!!! Mam dość powiedzenia: * Byliście u lekarza? * Próbowaliście tego? * Próbowaliście tego? * Nie wiem, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić... Tak, tak, tak! Próbowałam i wciąż próbowałam wszystkiego!!! Lekarze twierdzą, że choroba jest wieczna. Że się nie uleczę. Nie poddaję się jednak, ale chcę uświadomić innym: * Drzemka mnie nie uleczy, ale pomoże... * Nie jestem leniwa, biorę leki i czasem mnie to męczy. * Nie jestem zły, ale czasami zdenerwowany z powodu bólu. * Codziennie zmagam się z bólem, problemami zwinności, zmęczeniem, krytyką mojego środowiska

- dodała.

Natalia przyznała, że najbardziej frustrujące jest dla niej, to kiedy ludzie patrzą i mówią "nie może być tak źle; dobrze wyglądasz". - Mimo że mój organizm boli wszędzie, naturalnie wyglądam dobrze, zawsze staram się dobrze wyglądać, to "choroba niewidoczna". Ta choroba dotyka mnie fizycznie, psychicznie i emocjonalnie. Bo rzadkich chorób autoimmunologicznych nie widać, ale my je znamy . I już są... Cichy atak, ale szczególnie bolesny – wytłumaczyła.

Fani wspierają Natalię

Pod poruszającym postem pojawiło się wiele komentarzy. Fani wspierali Natalię, a także życzyli jej dużo siły i zdrowia. Ponadto dodali, aby kobieta nie przejmowała się opinią innych i w żadnym wypadku nie brała przykrych słów do siebie. Ocena i hejt świadczą tylko o braku kultury i złym wychowaniu nadawców. "Staram się Ciebie zrozumieć … wierzę, że będzie dobrze. Zdrowia", "Powodzenia. Proszę nie przejmować się tym, co inni mówią. Pozdrawiam serdecznie", "Trzymaj się, jeśli ktoś ocenia kogokolwiek, to tylko źle świadczy o nim" - pisali fani.

Zobacz wideo: Natalia Dawidowska rozpoczęła chemioterapię

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

podziel się:

Pozostałe wiadomości

"Jazda konno, strzelanie z łuku". Gwiazda serialu "Odwilż" ujawnia swoje zawodowe marzenie

"Jazda konno, strzelanie z łuku". Gwiazda serialu "Odwilż" ujawnia swoje zawodowe marzenie

Agnieszka Woźniak-Starak o roli prowadzącej "Mam Talent!". "Lubię się tak na coś rzucić"

Agnieszka Woźniak-Starak o roli prowadzącej "Mam Talent!". "Lubię się tak na coś rzucić"

Ryszard Cebula o ryzyku podejmowanym przez ekipę "Uwagi! TVN". " To taki trochę amerykański serial, thriller"

Ryszard Cebula o ryzyku podejmowanym przez ekipę "Uwagi! TVN". " To taki trochę amerykański serial, thriller"

Zadziorne charaktery i niezwykłe emocje w "The Traitors. Zdrajcy". "Mamy świeżą krew na wizji"

Zadziorne charaktery i niezwykłe emocje w "The Traitors. Zdrajcy". "Mamy świeżą krew na wizji"

Małgorzata Rozenek-Majdan w "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz". Czym zaskoczy widzów?

Małgorzata Rozenek-Majdan w "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz". Czym zaskoczy widzów?

Rozkoszny spotkał ją na planie programu "Masterchef Nastolatki". Jest dla niego największa inspiracją

Rozkoszny spotkał ją na planie programu "Masterchef Nastolatki". Jest dla niego największa inspiracją

Makabryczne odkrycie. Czaszki i truchła w mieszkaniu 34-latka

Makabryczne odkrycie. Czaszki i truchła w mieszkaniu 34-latka

Radiowy hit stworzyli "zdalnie". Piosenka Kuby Szmajkowskiego i Liamoo podbija listy przebojów

Radiowy hit stworzyli "zdalnie". Piosenka Kuby Szmajkowskiego i Liamoo podbija listy przebojów

Zmiana czasu w tym roku jest wyjątkowa

Zmiana czasu w tym roku jest wyjątkowa

Te znaki zodiaku kochają prezenty, nie zapomnij o nich w Dniu Kobiet!

Te znaki zodiaku kochają prezenty, nie zapomnij o nich w Dniu Kobiet!