Już wszystko wiadomo. Maturzysto, zobacz jak sprawdzić wyniki egzaminu

Uczniowie podczas egzaminu
Matura 2024 - kiedy będą wyniki? Jak je sprawdzić w Internecie?
Źródło: Chinnapong/GettyImages
Już dziś, 9 lipca, absolwenci szkół średnich poznają wyniki egzaminów maturalnych. Są one niezwykle ważne, gdyż decydują o tym, czy uczeń dostanie się na wymarzoną uczelnie i wybrany kierunek studiów. Jak sprawdzić wyniki matur 2024? Zobacz na stronie Dzień Dobry TVN.

Wyniki egzaminów dojrzałości są już dostępne. Z niniejszego artykułu dowiecie się, jak i gdzie je sprawdzić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

DD_20240505_Matura_REP
“To był maj...”, czyli maturalne wspomnienia
Źródło: Dzień Dobry TVN

Matura 2024 - kiedy będą wyniki?

Już dziś, 9 lipca, maturzyści mogą się dowiedzieć, ile uzyskali punktów i jak im poszło. Wyniki matur 2024 zostały już bowiem opublikowane. Od godziny 8:30 każdy uczeń może je sprawdzić na specjalnie do tego przygotowanej stronie internetowej.

Po sprawdzeniu, ci którzy zarejestrowali się w serwisie wybranej uczelni, będą mogli uzupełnić tam swoje dane, właśnie o wyniki matury. Bez tego nie da się przejść procesu rekrutacji na studia na rok akademicki 2024/2025. W kolejnym akapicie przedstawiamy więc, krok po kroku, proces sprawdzania wyników egzaminów maturalnych. Warto się zapoznać z tymi informacjami.

Wyniki matur 2024 - jak je sprawdzić online?

Aby sprawdzić wyniki matur 2024 należy się zalogować w systemie ZIU.

Jak to zrobić krok po kroku? Oto instrukcja:

 • Przygotuj sobie dane do logowania, które dostałeś wcześniej od dyrektora szkoły;
  • Wejdź na stronę wyniki.edu.pl;
   • Zaloguj się do systemu ZIU - możesz to zrobić za pomocą przygotowanych danych bądź też poprzez profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną, jest również dostępna opcja "nie pamiętam hasła";
    • Po zalogowaniu się zobaczysz listę egzaminów maturalnych, wybierz któryś z nich i kliknij; Zobaczysz procentowy wynik egzaminu oraz poprawność udzielonych odpowiedzi.

     W razie problemów z logowaniem, spróbuj ponownie po jakimś czasie. Biorąc pod uwagę fakt, że tego dnia wszyscy maturzyści będą chcieli sprawdzić swoje wyniki, serwery mogą być przeciążone. Może to powodować opóźnienia w działaniu strony, jej całkowite zawieszenie się, albo wyświetlenie komunikatu 503 (Service Unavailable). Nie panikuj, to nic niepokojącego, odczekaj kilkanaście minut i spróbuj ponownie.

     Matura 2024 - kiedy uczniowie otrzymają świadectwa maturalne?

     Wyniki matury 2024 będą przedstawione nie tylko online, ale też w formie papierowej. Świadectwo maturalne każdy absolwent będzie mógł odebrać w szkole, najprawdopodobniej w sekretariacie, wraz z aneksami i wynikami matur. Będzie to możliwe od 9 lipca, czyli dnia opublikowanie przez Centralną Komisję Egzaminacyjną rezultatów egzaminów w sieci. Termin ten dotyczy maturzystów z całej Polski.

     Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

     Zobacz także:

     Autor: Regina Łukasiewicz

     Źródło: otouczelnie.pl

     Źródło zdjęcia głównego: Chinnapong/GettyImages

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości

     Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
     Materiał promocyjny

     Jaką torbę materiałową wybrać na lato?