Styl życia

Znany szef kuchni gotuje w Przemyślu dla uchodźców. "Jestem tu od 10 dni, pracuję po 12 godzin"

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
World Central Kitchen w Przemyślu
World Central Kitchen w PrzemyśluDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Marcin Sawicki wybrał się do Przemyśla, gdzie od kilku dni organizacja World Central Kitchen gotuje posiłki dla uchodźców z Ukrainy. Wśród międzynarodowej ekipy znalazł się Marc Murphy, znany szef kuchni i postać telewizyjna. Co robi w Polsce?

Wielkie gotowanie dla uchodźców

World Central Kitchen to organizacja charytatywna z Ameryki, która chce karmić potrzebujących ludzi. Wolontariusze z całego świata przybyli do Przemyśla. Przywieźli mnóstwo sprzętu i towaru, by każdego dnia przygotowywać posiłki dla uchodźców z Ukrainy.

Jednym z kucharzy, który gotuje ciepłe posiłki dla uchodźców, jest Marc Murphy. Znany szef kuchni zdradził, że od kilku dni przez 10-12 godzin robi wszystko, by przygotowywać jedzenie dla potrzebujących.  

- Założyciel tej organizacji to mój przyjaciel. Kiedy rozpoczęła się wojna, a ja dowiedziałem się, że on jest tutaj, przeleciałem i zapytałem się, co mogę zrobić. Jestem tu od 10 dni i gotuję po 12 godzin. Odwołałem wszystkie spotkania, jakie miałem zaplanowane na najbliższe dwa miesiące – powiedział Marc.

Jak wygląda gotowanie dla uchodźców?

Marc przyznał, że jego praca w Polsce nie różni się od tego, co robi na co dzień. - Robimy dokładnie to samo, tylko gotujemy posiłki w ogromnych garach. Możemy zrobić posiłki dla 1500 osób. Mamy mnóstwo wolontariuszy, ekipa jest międzynarodowa – zdradził.

A następnie dodał, że zadaniem kucharzy jest gotowanie potraw, które Ukraińcy dobrze znają. - W dietach zawsze musi być białko, skrobia, warzywa. Zmieniamy przepisy i używamy różnych składników. Chodziło o to, żeby to było jedzenie, jakie znają. Te przepisy trzeba też zmieniać, żeby codziennie było coś innego - podsumował.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości