Rezerwujesz wyjazd na sylwestra? Policja ostrzega przed oszustwem. "To powinno wzbudzić czujność"

GettyImages-1372784297
Źródło: Dzień Dobry TVN
Ostatni dzwonek na rezerwację sylwestra
Ostatni dzwonek na rezerwację sylwestra
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci
Poszukujesz ofert sylwestrowych w sieci? Policja ostrzega internautów przed oszustami wykorzystującymi nasz pośpiech i brak ostrożności. Co zrobić, by nie stracić pieniędzy? Na co zwrócić uwagę?

Sylwester 2023. Jak nie dać się oszukać?

Sylwester zbliża się wielkimi krokami, a wielu z nas wciąż zastanawia się, jak spędzić ten wyjątkowy wieczór. Większość osób, które planują bawić się poza domem, szuka atrakcyjnych ofert w sieci. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie ogłoszenia sylwestrowe mogą być zgodne z rzeczywistością, dlatego każdą informację w ogłoszeniu warto sprawdzić w kilku źródłach.

Jak uniknąć nieprzyjemności? Policjanci podzielili się kilkoma ważnymi radami dla osób poszukujących ogłoszeń sylwestrowych w sieci.

Szczególną ostrożność powinny zachować osoby wynajmujące pokój lub domek na sylwestra. Pamiętamy, by dokonywać rezerwacji tylko przez oficjalne strony internetowe hoteli, pensjonatów. Upewnijmy się, że podawany adres jest realny, a jeśli nie ma go wcale, to tym bardziej powinno to wzbudzić naszą czujność.

- Atrakcyjne hotele czy pensjonaty kuszące znakomitą lokalizacją, wysokim standardem i jednocześnie niską ceną mogą okazać się obiektami, które wcale nie istnieją - czytamy w komunikacie na stronie policja.pl.

Jak bezpiecznie zarezerwować sylwestra?

Pozytywne opinie znajdujące się na stronie obiektu, warto również potwierdzić na innych forach. Zaliczkę wpłacamy na konto internetowe, prosząc jednocześnie o rachunek za wpłaconą sumę. - Zachowujmy całą dokumentację związaną z transakcją, potwierdzenia przelewów, e-maile, zarówno te, które wysyłaliśmy, jak i te, które otrzymaliśmy - zaznaczyli policjanci.

- Gdy właściciel obiektu, że zdjęcia lub inne dane jego obiektu zostały skopiowane i wykorzystane na innej stronie oferującej noclegi, powinien po uprzednim zabezpieczeniu dowodu (print screen, wydruk), niezwłocznie interweniować u administratora strony celem zablokowania takiego ogłoszenia, a następnie złożyć stosowne zawiadomienie na policji - podsumowano.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: Policja.pl

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla