Strzyże osoby w kryzysie. "Mogę poznać ich historię i wiele się nauczyć"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Mobilny barber
Mobilny barber
Pasja od dzieciństwa
Pasja od dzieciństwa
Bracia, których łączy pasja do budowania
Bracia, których łączy pasja do budowania
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
 Połączyła ich miłość i pasja
Połączyła ich miłość i pasja
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
Pasja i talent zaprowadziły Dawida "Gąsiora" Gąsiorowskiego do bycia rozchwytywanym barberem. Choć usługi, które oferuje nie należą do tanich, chętnie strzyże za darmo osoby w kryzysie bezdomności, by dodać im pewności siebie. O swojej drodze do sukcesu opowiedział w materiale Dzień Dobry TVN.

Kim jest uliczny barber?

Predyspozycje do fryzjerstwa Dawid Gąsiorowski wykazywał już od najmłodszych lat. Upór, konsekwencja oraz talent sprawiły, że dziś może pochwalić się gronem stałych klientów. Sam wiele przeżył, dlatego twardo stąpa po ziemi. Między innymi z tego powodu regularnie oferuje swoje usługi osobom w kryzysie bezdomności, gdyż wie, jak korzystnie na samopoczucie wpływa świeżo ostrzyżona fryzura.

- Od zawsze chciałem strzyc. [...] Strzyżenie, barberowanie to jest sztuka. Jedna pomyłka i już musisz robić nową fryzurę pod nowym konceptem - tłumaczył bohater materiału Dzień Dobry TVN.

Barber pomaga osobom w kryzysie

Dawid Gąsiorowski poza zawodowym strzyżeniem chętnie współpracuje z Maciejem, pracownikiem socjalnym. Panowie organizują mobilne wizyty fryzjerskie dla osób, które nie mają pieniędzy na fryzjera. Wspólnie dodają pewności siebie tym, których dotknął kryzys bezdomności.

- Poprzez strzyżenie ludzi w różnych miejscach mogę poznać ich historię i wiele się nauczyć. Uwielbiam ludzi słuchać i poświęcać im uwagę. Wiele osób, które ma problemy boi się wyjść w publiczne miejsce. Wstydzą się siebie, że nie mają pieniędzy - tłumaczył Dawid.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Reporter: Łukasz Zagrórski

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Cetaphil DA Ultra – rewolucyjne nawilżenie dla skóry wymagającej 
Materiał promocyjny

Cetaphil DA Ultra – rewolucyjne nawilżenie dla skóry wymagającej