Styl życia

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny i Matki Boski Zielnej. Czy 15 sierpnia trzeba iść do kościoła?

Styl życia

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
msze.info
Figura Matki Boskiej

15 sierpnia w Kościele Rzymskokatolickim obchodzona jest Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nazywana również Matki Boskiej Zielnej. Czy w tym dniu trzeba iść do kościoła? Kiedy odbywają się msze?

15 sierpnia - czy trzeba iść do kościoła?

Uroczystość Wniebowzięcia Maryi Panny jest świętem nakazanym. Oznacza to, że katolicy mają obowiązek wziąć udział w mszy świętej w tym dniu. Ponadto, należy powstrzymywać od pracy. Osoby, które nie mogą w tym dniu wziąć udziału w nabożeństwie z ważnych powodów, powinny pójść do kościoła dzień wcześniej, czyli 14 sierpnia, na mszę wieczorną.

Kościół i religia

Kościół w galerii handlowej
Kościół w galerii handlowejDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - msza

15 sierpnia z okazji Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny tradycyjnie odprawiana jest na Jasnej Górze Suma odpustowa. Odprawiana jest ona o godzinie 11:00 na Szczycie. Ponadto we wszystkich kościołach w tym dniu odprawiane są nabożeństwa, najczęściej w godzinach takich, jak w niedzielę. Ich czas różni się od siebie, jednak średnio trwają tyle samo, co niedzielne nabożeństwa. W tym dniu wierni przynoszą do kościoła bukiety z ziół, kwiatów oraz zbóż.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: msze.info

Źródło zdjęcia głównego: Busà Photography/Getty Images

Pozostałe wiadomości