Styl życia

Chór Skowronki z sukcesem śpiewał w Carnegie Hall: "Pięć bisów to już jest coś"

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Skowronki – chór najwyższych lotów
Skowronki – chór najwyższych lotów Dzień Dobry TVN
wideo 2/4
Dzień Dobry TVNSkowronki – chór najwyższych lotów
Chór Skowronki
Chór Skowronki

W Poznaniu przy Centrum Kultury Zamek od ponad 70 lat działa kobiecy chór Skowronki. Wokalistki wraz z dyrygentką mają na swoim koncie wiele sukcesów. Wśród nich - występ w jednej z najbardziej prestiżowych na świecie sal koncertowych, czyli Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Skowronki - chór z tradycją

Chór Skowronki powstał w 1950 roku. Jak przyznała dyrygentka, zawsze był to zespół dziewczęcy. Powstał jako przeciwwaga dla istniejących w Poznaniu i bardzo prężenie działających chórów chłopięcych. Talent i ciężka praca zaowocowały wieloma sukcesami.

Chór Skowronki jest jedynym chórem dziewczęcym, który wystąpił na deskach Carnegie Hall. Pięć bisów to już jest coś, schodziłyśmy ze sceny jak na skrzydłach

W majówkę Skowronki popłynęły do Boliwii, gdzie były gwiazdami podczas festiwalu muzyki barokowej. - My tam się czułyśmy jak gwiazdy. Po każdym koncercie proszono nas o zdjęcie, o autografy – dodała przewodnicząca.

Chór Skowronki – drzwi do profesjonalnej kariery

Poznański chór spełnia marzenia o karierze wokalnej. Skowronki, które wyfrunęły już z gniazda, śpiewają dziś z powodzeniem na całym świecie.

- Mieszkam w Niemczech od 2012 roku, dostałam posadę w teatrze w Bielefeld i zgodziłam się przyjąć tę posadę, a różne występy zaprowadziły mnie do Amsterdamu, Stanów Zjednoczonych, Toronto, Francji - wyliczała Marta Wryk, śpiewaczka operowa.

Kolejną absolwentką jest Karolina Supron, wokalistka solowa, która obecnie koncertuje z zespołem Royal Swing. - Jestem też wokalistką sesyjną, mój głos można usłyszeć na wielu płytach np. zespołu De Mono, Maćka Maleńczuka, zajmuję się też aktorstwem - opowiadała.

Za sukcesem kuźni talentów kobiecych głosów stoi Alicja Szeluga, która jest dyrygentką chóru nieimiennie od 30 lat. O kontynuację tradycji dbają młodsze grupy Skowronków, które swoich sił próbują już od 6. roku życia. Na tym etapie nie jeżdżą jeszcze po świecie, ale koncertują.

Chór Skowronki na żywo w Dzień Dobry TVN

Robert Stockinger w Poznaniu odwiedził gniazdo Skowronków. Na miejscu porozmawiał z wokalistkami i wysłuchał ich rodzinnych historii. Jak się okazuje, do chóru przynależą często dwa pokolenia. Rodzice, którzy dawniej śpiewali w Skowronkach, teraz zapisali tam swoje dzieci. Jak wyglądają relacje i wspólne wyjazdy? Zobaczcie wideo. Co więcej, specjalnie dla nas dziewczyny zaśpiewały jeden utwór.

Od rana Skowronki śpiewają
Od rana Skowronki śpiewają
Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości