Przepisy kulinarne

Sposoby na świątecznego śledzia. Zawierucha: "Nie chcemy zabić smaku, chcemy go tylko podkreślić"

Przepisy kulinarne

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Wszystko co chcecie wiedzieć o śledziach, ale baliście się zapytać
Wszystko co chcecie wiedzieć o śledziach, ale baliście się zapytać Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Śledź to tradycyjne świąteczne danie, które można przyrządzić na wiele różnych sposobów. Grzegorz Zawierucha opowiedział o swoich tegorocznych kulinarnych pomysłach Katarzynie Jaroszyńskiej. W jaki sposób przygotować tę rybę, by zaskoczyć swoich wigilijnych gości?

Wszystko o śledziach na święta

Matiasy, rolmopsy, bismarcki, czy marynowane w soli. Sposobów na zaserwowanie tradycyjnych, świątecznych śledzi jest naprawdę wiele. Grzegorz Zawierucha zdradził w Dzień Dobry TVN swoje patenty na idealną wigilijną rybę i opowiedział o szczegółach przyrządzania tej popularnej ryby.

- Matias to śledź łowiony przed tarłem. Majowy lub czerwcowy, mają do dwóch lat. Śledzie z Morza Północnego są mniejsze – zaczął tłumaczenia ekspert.

Grzegorz zaproponował matiasy w formie przystawki, na pełnoziarnistym chlebie ze śmietaną oraz szczypiorkiem. Kucharz zaprezentował też trzy proste marynaty, które doskonale sprawdzą się na niemal każdej wigilijnej kolacji.

Śledź na trzy sposoby

Kucharz zaproponował sos do śledzia po kaszubsku, w sosie musztardowym oraz w sosie śmietanowym, udowadniając przed widzami, że każdy z przepisów jest banalnie prosty. Jak podkreślił, przygotowując ryby, najważniejsze jest podkreślenie aromatu mięsa.

- My nie chcemy zabić smaku tego śledzia, chcemy go tylko podkreślić. Dobry produkt potrzebuje tylko towarzystwa trzech-czterech składników – dodał Zawierucha.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości