Świat

Do zobaczenia po słowackiej części Tatr. Dlaczego warto się tam wybrać?

Świat

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Michał Cessanis, Marek Zieliński
Do zobaczenia po słowackiej stronie Tatr
Do zobaczenia po słowackiej stronie Tatr Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Michał Cessanis postanowił jesień powitać u naszych południowych sąsiadów. Podróżnik wybrał się w słowacką część Tatr. Zobaczcie, dlaczego warto tam pojechać. Tam każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Słowacja - dlaczego warto się tam wybrać?

Michał Cessanis wybrał się nad Szczyrbskie Jezioro w Tatrach. - Są tu hotele, pensjonaty i stare sanatoria. Piękne miejsce do odpoczynku. Przy dobrej pogodzie po jeziorze można popływać łódką - powiedział podróżnik. Jeśli aura na to nie pozwala, można wybrać się na spacer.

Szczyrbskie Jezioro leży niecałą godzinę drogi od polskiej granicy. Jest to idealne miejsce na weekendowy wypad o każdej porze roku. Niedaleko znajdują się także Stary Smokowiec i Poprad. To tam można podziwiać najwyższe szczyty Tatr - Gerlach czy Łomnicę. Osoby, które zdecydują się na górską wyprawę, muszą pamiętać nie tylko o odpowiednim ubraniu i przygotowaniu, ale także o ubezpieczeniu. Warto dodać, że karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) to za mało. - To jest tylko podstawa. Ważne jest ubezpieczenie w przypadku akcji ratunkowej - powiedział przewodnik Marian Galajda.

Co warto zobaczyć po słowackiej części Tatr?

Zjeżdżając z gór, można udać się niecałe 20 kilometrów na południe do Popradu. Najpiękniejszą i najstarszą dzielnicą miasta jest Spiska Sobota. Będąc w tym miejscu, należy zobaczyć kościół św. Jerzego, ale nie tylko. - Mamy też swoją krzywą wieżę - powiedziała Sylvia Galajda.

Natomiast wracając do Polski, warto zatrzymać się Starej Lubowli. To tutaj na wierzchołku skały wznosi się imponująca twierdza - Zamek Lubowelski. Spotykały się w nim koronowane głowy państw, były w nim ukryte polskie skarby koronacyjne. To również tutaj więziony był Maurycy Beniowski - słynny szlachcic, podróżnik i król Madagaskaru.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Michał Cessanis, Marek Zieliński

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości