Porady

Od 3 lat podróżują kamperem po Stanach Zjednoczonych. Jak wygląda ich życie?

Porady

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Michał Malinowski
Kamper dał nam wolność
Kamper dał nam wolność Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Magdalena Nogas i Flori Ciuflea sprzedali dom, kupili kamper i postanowili ruszyć w podróż, a za swój cel obrali 50 stanów. Przemieszczają się tak już ponad 3 lata. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli, kto wpadł na pomysł wyruszenia w trasę i jak wygląda ich codzienność.

Podróż kamperem po Stanach Zjednoczonych

Od kilkudziesięciu miesięcy podróżują po Stanach Zjednoczonych. Na pomysł wyruszenia w świat wpadł Flori Ciuflea. - Rozmawialiśmy o tym lata temu. Pewnego poranka, Magda powiedziała: "Flori, mam taki pomysł, może kupimy kamper i ruszymy w trasę?". Moja reakcja była tylko jedna - powiedział.

Magdalena Nogas dodała, że nie spodziewali się tego, co czekało ich po drodze. Uczyli się na własnych błędach, a ogromnym plusem jest to, że jej partner jest mechanikiem.

Wychowanie dziecka w kamperze

Magda jest moderatorem treści i pracuje zdalnie. Flori jest mechanikiem i ma sporo zleceń na trasie. Podróżuje z nimi także córka Luna, która miała 2 i pół roku kiedy sprzedali dom i kupili kamper.

- Jak była malutka, (...) to było trochę łatwiej, bo nie miała aż takiej potrzeby przebywania z innymi dziećmi, tak, jak na przykład ma teraz - powiedziała Magdalena.

Na trasie zawsze priorytetem było dla nich to, żeby znaleźć plac zabaw czy zdalne kursy dla córki, tak, aby mogła się rozwijać. Od ponad roku spowolnili też swoją podróż i starają się być nieco dłużej w jednym miejscu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Michał Malinowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości