Polska

Słynne osiedle na Dolnym Śląsku stało się hitem Internetu. Mieszkanka: "Polski Dubaj"

Polska

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Yuliia Yaryna
Mieszkają w polskim Dubaju
Mieszkają w polskim DubajuDzień Dobry TVN
wideo 2/20

Osiedle w szczerym polu na Dolnym Śląsku jest obiektem memicznych żartów. Zyskało już miano Biskupina lub polskiego Dubaju. Jaka jest jego historia? Za co mieszkańcy pokochali Witoszów Dolny?

Witoszów Dolny - osiedle w szczerym polu

Witoszów Dolny to bardzo urokliwe miejsce. W XVII wieku znajdował się tam skład amunicji pobliskiej twierdzy, stąd być może specyficzny kształt wyspy czy grodu. Dziś jest tu osiedle domków wielorodzinnych, a wokół niego pole. - Przeprowadziliśmy się tutaj z żoną ze względu na lokalizację, ponieważ zarówno jest blisko do Świdnicy, jak i do różnych atrakcji. Blisko góry, trasy rowerowe - tłumaczył Radosław Mrzygłód, mieszkaniec Witoszowa Dolnego.

Mieszkańcy Witoszowa Dolnego zachwyceni spokojem

Radosław i Anna Mrzygłód tak bardzo zakochali się w tym miejscu, że zachęcili przyjaciół do przeprowadzki. - Mamy dzieci w podobnym wieku, więc poznaliśmy się na podwórku. Bardzo żeśmy się polubili i od tamtej pory spędzamy dużo czasu ze sobą - tłumaczył Marek Banaś, przyjaciel rodziny i mieszkaniec Witoszowa Dolnego.

Osiedle to jest sławne na całą Polskę. Odwiedzają je dziesiątki dziennikarzy, by zapytać mieszkańców, czy nie czują się wyprowadzeni w pole. - Jak tu słońce wychodzi, to mamy tak gorąco. Polski Dubaj - mówiła z uśmiechem Anna Mrzygłód.

- Bardzo fajne miejsce. Cisza, spokój dookoła. Bardzo sympatyczni sąsiedzi. Zawsze można z kimś porozmawiać, pożartować. Jeśli chodzi o taką pomoc sąsiedzką, to jak najbardziej organizujemy się - dodał Marek Banaś.

Zobacz to niezwykłe osiedle w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Yuliia Yaryna

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości