Parenting

Ma ośmioro dzieci, a teraz urodzi własną wnuczkę. "Lekarze wszczepili we mnie dwa zarodki"

Parenting

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
parenting.pl
Kobieta w ciąży trzymająca w dłoniach wyniki badania USG. Surogatka.

Praktyka surogacji to odpowiedź na problemy kobiet, które bezskutecznie starają się o dziecko. Procedura w wielu krajach wciąż jest nielegalna, jednak za oceanem wiele par decyduje się na takie rozwiązanie. Najlepszym tego przykładem jest historia Chalise Smith z Utah w Stanach Zjednoczonych. 50-latka zdecydowała się urodzić własną wnuczkę. W ten sposób pragnie pomóc córce i jej mężowi.

Chalise Smith została surogatką córki

W Stanach Zjednoczonych z pomocy surogatek korzystają bezskutecznie starające się o dziecko pary, a nawet single. Dla wielu osób to jedyna szansa na spełnienie marzeń o powiększeniu rodziny. Z pomocy matki zastępczej zdecydowali się skorzystać także Kaitlyn Munoz i jej mąż.

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Para długo starała się o potomka. Niestety, nawet procedura in vitro nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. U Kaithyn zdiagnozowano endometriozę oraz schorzenie autoimmunologiczne w postaci zespołu Sjögrena. Tym samym okazało się, że kobieta nie będzie mogła urodzić dziecka. W trudnym momencie małżonkowie mogli jednak liczyć na pomoc najbliższej rodziny. 50-letnia matka Kaithlyn, Chalise Smith zdecydowała, że zostanie surogatką i sprowadzi na świat własną wnuczkę.

50-latka urodzi własną wnuczkę

Chalise Smith ma 50 lat i jest szczęśliwą matką ośmiorga dzieci. Niebawem urodzi kolejne, jako surogatka własnej córki. Amerykanka poddała się zapłodnieniu metodą in vitro, by przywitać na świecie wnuczkę. Wcześniej musiała poddać się szczegółowym badaniom. Lekarze uznali, że nie ma przeciwwskazań, by w jej macicy zostały umieszczone zarodki Kaitlyn i jej męża Miguela.

- We wrześniu lekarze wszczepili we mnie dwa zarodki, a teraz jestem w ciąży. Będę rodzić w maju - zdradziła Chalise Smith w jednym z wywiadów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: parenting.pl

Źródło zdjęcia głównego: Peter Dazeley/Getty Images

Pozostałe wiadomości