Zamień nudny pokój na przestrzeń szczęśliwego dzieciństwa. "To będzie bardzo kreatywne"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Jak zmienić pokój dziecka w plac zabaw?
Jak zmienić pokój dziecka w plac zabaw?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Wiele dzieci uwielbia aktywności na dworze, jednak w chłodne dni trudno jest zapewnić im podobne atrakcje. Całe szczęście jest na to rozwiązanie. Mowa tu o placu zabaw w pokoju, który będzie spełnieniem marzeń malucha. Jak zorganizować go w domu? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym ekspertka ds. zabawek, Magdalena Kordaszewska.

Plac zabaw w pokoju dziecka

Urządzając pokój dziecka, warto pamiętać, by przestrzeń pozwalała mu rozwijać swoją kreatywność. Na wielowymiarową zabawę pozwoli m.in. plac zabaw w domu. W studiu Dzień Dobry TVN ekspert ds. zabawek, Magdalena Kordaszewska, opowiedziała widzom, jakie akcesoria pomogą rodzicom przygotować takie pomieszczenie bez wydawana dużej sumy pieniędzy.

- Zobaczcie, co przyniosłam. Jest malutki domek dla bobasa, po którym może raczkować, jest centrum opieki nad dzieckiem z kąpielą, karmieniem i miejscem do spania - tłumaczyła. - Tu jest plac zabaw piankowy, który dzieci mogą sobie dowolnie formować w najróżniejszy sposób, rozłożyć, bo on jest leciutki i wskakiwać do basenu z piłkami. To świetna rozrywka - dodała.

Ciekawe propozycje na domowy plac zabaw

Ciekawą propozycją są także magnetyczne, piankowe klocki. Dają nieograniczone możliwości kilkugodzinnej zabawy, można je dowolnie modyfikować. Ekspertka zaproponowała również zabawkę, która zamyka kino w książce. - Tu jest projektor, zmieniamy slajdy, opowiadamy historię, mamy afisz filmowy i bilety - opowiadała Magdalena Kordaszewska.

Aktywną rozrywkę zapewni modułowa sofa. - Jest wyjątkowa, bo ją można przekładać, można z niej zrobić samochód, można na niej spać czy zrobić z niej tipi. Dzieci będą budowały konstrukcje i to będzie bardzo kreatywne - zaznaczyła specjalistka ds. zabawek.

Magdalena Kordaszewska zaprezentowała także dziecięcy sklepik. - Można kupić kurczaka, nauczyć się ekonomii - podsumowała.

Więcej propozycji w naszym materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości