Od kiedy została mamą, nie myje się codziennie. Wiele kobiet ją zrozumie. "To nie jest już tak ważne"

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
honey.nine.com.au
Macierzyństwo nie musi być usłane różami
Macierzyństwo nie musi być usłane różamiDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Wcześniej nie wyobrażała sobie ani jednego dnia bez wzięcia prysznica. Jednak kiedy Nikolina Kharoufeh urodziła drugie dziecko, jej lista priorytetów się zmieniła. Na szczere wyznanie TikTokerki zareagowało wiele mam. Co piszą w komentarzach?

Zapracowana mama nie myje się codziennie

Nikolina Kharoufeh nagrywa filmy na TikToku, gdzie pokazuje macierzyństwo bez lukru i swoją codzienność z dwójką małych snów. Na jednym z wideo wyznała, że każdego dnia ma tyle obowiązków, że nie zawsze ma czas na to, by się odświeżyć i wziąć prysznic. Więcej na ten temat opowiedziała też w w rozmowie z portalem honey.nine.com.au.

- Jestem mamą dwóch chłopców poniżej drugiego roku życia. Jestem zajęta. Cóż, zajęta to naprawdę mało powiedziane. Pracuję, opiekuję się dziećmi, prowadzę dom, staram się podtrzymywać romantyczne uczucie z mężem i ledwo utrzymuję życie towarzyskie. Każda minuta mojego dnia jest celowo przeznaczona na coś ważnego. I muszę powiedzieć, że prysznic nie jest już tak ważny - stwierdziła Kharoufeh.

TikTokerka wprost przyznała, że nie myje się codziennie. Jednak zanim zastała mamą, była jedną z tych osób, dla której prysznic raz dziennie był obowiązkiem nie do pominięcia. Przy pierwszym dziecku jeszcze udawało się jej utrzymywać ten nawyk, ale wraz z narodzinami drugiej pociechy, wszystko się zmieniło.

- Zdałam sobie sprawę, że nie ma potrzeby, żebym codziennie brała prysznic. Kiedy jesteś sama z dwójką dzieci, wyjście z domu jest o wiele większym wysiłkiem niż pozostanie w miejscu. Przez to, że często zostaję w domu, nie brudzę się. Oprócz kłócenia się z maluchem od czasu do czasu, nie robię nic, co sprawiłoby, że się pocę. Moje ubrania pachną tak samo, jak na początku dnia. Kiedy nadchodzi koniec dnia, chcę po prostu usiąść na kanapie i oglądać mój ulubiony program telewizyjny. Ostatnią rzeczą, na jaką mam ochotę, jest podniesienie palca, a co dopiero pójście pod prysznic. Szczerze mówiąc, to nie jest coś, co chcę robić - wyjaśniła mama dwójki maluchów.

Prawdziwe oblicze macierzyństwa

Na wyznanie TikTokerki zareagowało wiele mam. W komentarzach pojawiło się mnóstwo słów wsparcia. Kobiety, podobnie jak Nikolina, też często nie mają czasu lub siły, by na koniec dnia się wykąpać.

"Nie jesteś sama. W 100 procentach cię rozumiem", "Czy są w ogóle takie mamy, które myją się codziennie?", "Jeśli na koniec dnia nie wychodzisz z domu, to kogo to obchodzi, czy się umyłaś, czy nie", "Już 15 dni nie goliłam nóg. Nie ma mowy, żebym codziennie brała prysznic, a jeśli już, to trwa 3 minuty", "Nie mogę codziennie brać prysznica, bo moje dziecko ma tylko dwie 30-minutowe drzemki, więc jeśli chcę coś zrobić, to tylko wtedy. Na resztę nie mam zbyt wiele czasu" - czytamy w komentarzach opinie internautek.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: honey.nine.com.au

Źródło zdjęcia głównego: VichoT/Getty Images, TikTok @heynikolinak

Pozostałe wiadomości