Parenting

Majówka nie musi być nudna. Jak zorganizować dziecku czas?

Parenting

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Majówka nie musi być nudna – pomysły na zabawy
Majówka nie musi być nudna – pomysły na zabawyDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Majówka to czas odpoczynku, ale niestety nie dla wszystkich. Część rodziców ma spory dylemat, jakie atrakcje zapewnić dziecku podczas tych kilku wolnych dni. Tu z pomocą przychodzi Magdalena Kordaszewska, ekspertka w dziedzinie dziecięcych rozrywek. W studiu Dzień Dobry TVN radziła, po które zabawki warto sięgnąć.

Jak zorganizować dziecku majówkę?

Majówka to doskonała okazja do tego, aby odpocząć i trochę się zrelaksować. Niestety przy dzieciach znalezienie chwili tylko dla siebie może być trudne, dlatego warto zawczasu zadbać o to, aby nasze pociechy miały czym się zająć. Tym, co może się im spodobać, jest przenośny park linowy. - To jest taka taśma rozporowa [...] można ją między drzewami, które są w odległości od 4 do 8 metrów rozwiesić i przywiesić różne urządzenia - powiedziała w Dzień Dobry TVN Magdalena Kordaszewska.

W czasie majówki można wspólnie z dzieckiem zbudować hotel dla ptaków. Tych kilka wolnych to również doskonała okazja, aby pograć z dzieckiem w kulki marbles. - To zabawka z dawnych lat. Kiedyś grało się na otwarciach do włazów, np. rurociągów, albo na ziemi. Przepychasz swoje kulki jak najszybciej np. z jednego wyjścia do drugiego - dodała. W czasie podróży na majówkowy wypoczynek świetnie sprawdzą się kulki magnetyczne.

Co dziecko może robić w czasie majówki?

Dzieciom z pewnością spodoba się domek ogrodnika. - Domek jest odporny na UV, nie zmieni koloru pod wpływem słońca. Można sadzić rośliny. Mamy kalendarz ogrodnika. Mamy narzędzia, fartuch - mówiła ekspertka. Warto dodać, że na rynku dostępne są również zabawkowe grille. - On jest kompaktowy. Można podłączyć wodę i wszystko umyć - dodała.

Gdyby pogoda zawiodła i zabawa na świeżym powietrzu nie byłaby możliwa, to na ratunek przychodzą np. gry logiczne lub piłkarzyki. Czym jeszcze można zająć dzieci podczas majówki? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości