Dziecko

Kolejna ofiara internetowego wyzwania. Nie żyje 14-letni chłopiec

Dziecko

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
nypost.com, mirror.co.uk
Telefon komórkowy z komunikatem "Stop social media challenges" na ekranie

Czternastoletni Leon Brown to kolejna ofiara niebezpiecznego wyzwania na TikToku. Nieprzytomny chłopiec został znaleziony w swojej sypialni. Mimo przeprowadzonej reanimacji nie udało się go uratować. Dziecko straciło życie zaledwie kilka tygodni po śmierci 12-letniego Archiego Battersbee, który także miał brać udział w "Blackout challenge".

Nie żyje czternastolatek, który brał udział w internetowym wyzwaniu

Niebezpieczny trend z TikToka doprowadził do śmierci kolejnego dziecka. Czternastoletni Leon Brown został znaleziony nieprzytomny w swoim pokoju po tym, jak podjął się realizacji "Blackout challenge". Chłopca nie udało się uratować. Informacja o tragedii została potwierdzona przez policję.

Internet i technologia

Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

- Zostaliśmy poinformowani o nagłej śmierci 14-letniego chłopca w Ochilview Court w Cumbernauld około 8:00 rano w czwartek 25 sierpnia 2022 roku - podano w oficjalnym oświadczeniu.

Jak donosi dziennik "New York Post", Leon Brown miał podduszać się do utraty przytomności na oczach kolegów, z którymi połączył się za pośrednictwem telefonu. Jeden z nieletnich świadków zdarzenia w rozmowie z matką chłopca opisał szczegóły zajścia.

Kolejna ofiara niebezpiecznego wyzwania na TikToku

Leon Brown zmarł zaledwie kilka tygodni po zakończeniu głośnej batalii o życie 12-letniego Archiego Battersbee, który także miał brać udział w niebezpiecznym wyzwaniu. W wywiadzie dla "New York Post" matka zmarłego czternastolatka przyznała, że słyszała o tej sprawie. Nie sądziła jednak, że jej pociechę spotka podobny los.

- Nie spodziewałam się, że mój syn może to zrobić. Proszę, ostrzeżcie swoje dzieci. Internetowe wyzwania nie są warte ich życia - zaapelowała do innych rodziców Lauryn Keating.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: nypost.com, mirror.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Cristian Storto Fotografia/Getty Images/Facebook

Pozostałe wiadomości