Rodzice coraz częściej latają na wakacje bez dzieci. Ich pociechy wcale z tego powodu nie płaczą

Autor:
Oskar
Netkowski
"Wakacje z Gwiazdą" - Zbigniew Łuczyński
"Wakacje z Gwiazdą" - Zbigniew Łuczyński Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/5

Z roku na roku coraz więcej rodziców decyduje się na wakacje bez towarzystwa dzieci. Biura podróży oraz hotele wychodzą naprzeciw takim potrzebom. Jak wynika z obserwacji, tendencja ta będzie wzrastać. Dlaczego?

Wakacje bez dzieci

Rodzice przyznają, że wakacje z dziećmi, choć w pięknym otoczeniu, mało wspólnego mają z wypoczynkiem. Obowiązki niestety nie znikają wśród palm.

Nic zatem dziwnego, że coraz więcej rodziców decyduje się na wakacje bez dzieci. Według badania trendów przeprowadzonego przez grupę hotelową Marriott, już co dziesiąty rodzic planuje wypoczynek bez ich towarzystwa. Nic nie zapowiada, żeby tendencja ta miała spadać.

Hotele dla dorosłych

Z sezonu na sezon coraz więcej par odwiedza hotele, do których wstępu nie mają dzieci. Według raportu touroperatora TUI "Wakacje bez dzieci", podróżni z coraz częściej rezerwują właśnie takie placówki. Są jednak i tacy hotelarze, którzy próbują pogodzić te dwa światy i zakaz wstępu mają dzieci poniżej szesnastego roku życia.

Dzieci wcale nie cierpią. Wg badań, 38 proc. z nich powyżej dziewiątego roku życia, chce spędzać wakacje bez rodziców. Co więcej, jak przedstawiono w badaniu trendów "Jugend reist" (Podróżowanie młodzieży), większość nastolatków do 14 lat, bez problemu radzi sobie bez towarzystwa rodziców. Naukowcy są zgodni, że wspólne wyjazdy nie zawsze służą dwóm stronom, a dzieci często wołałyby spędzić czas bez szkoły w towarzystwie rówieśników.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Zero Creatives/Getty Images

Pozostałe wiadomości