Dzielna 10-latka odebrała poród mamy. "Jej głowa jest tutaj, wyszła"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Nieznajomy poprosił go o pomoc, Pan Mateusz odebrał poród
Nieznajomy poprosił go o pomoc, Pan Mateusz odebrał poród
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Położna na medal
Położna na medal
Trening w ciąży dla początkujących
Trening w ciąży dla początkujących
Kamila Kamińska o duli
Kamila Kamińska o duli
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Najczęstsze dolegliwości zdrowotne po porodzie
Najczęstsze dolegliwości zdrowotne po porodzie
Szaleństwo hormonów w ciąży
Szaleństwo hormonów w ciąży
Mama 10-letniej Miracle zaczęła rodzić na trzy tygodnie przed planowanym terminem. Gdy 30-latka poczuła silne skurcze, jej dziecko zachowało zimną krew i zadzwoniło na numer alarmowy. Dziewczynka dzielnie wykonywała polecenia ratownika i jako pierwsza powitała na świecie swoją młodszą siostrzyczkę.

10-latka przyjęła poród

Do niecodziennej sytuacji doszło 22 października w Jennings w stanie Missouri. Matka 10-letniej Miracle zaczęła rodzić, gdy była z córką w domu. Akcja porodowa postępowała tak szybko, że kobieta nie była w stanie samodzielnie zadzwonić po pomoc medyczną.

Całe szczęście jej 10-letnie dziecko zachowało zimną krew i połączyło się z linią alarmową. Wysłano pogotowie, a w tym czasie Miracle wykonywała polecenia dyspozytora - poinstruowała mamę, by ta położyła się na łóżku, następnie przygotowała koce, które podłożyła pod jej ciało.

Odważna postawa 10-latki

Dziewczynka otworzyła także drzwi, by ratownicy mogli bez problemu dostać się do środka. Chwilę później okazało się, że to ona będzie musiała przyjąć poród. - Ona nadchodzi! Ona nadchodzi! Ona jest tutaj! Jej głowa jest tutaj. Wyszła! - przekazała. Dystrybutor upewnił się, czy dziecko oddycha i pogratulował świeżo upieczonej starszej siostrze.

Gdy pogotowie dotarło na miejsce, Miracle zaprowadziła medyków do sypialni mamy. Ratownicy z North County Fire & Rescue byli zachwyceni postawą dzielnej 10-latki. Mała bohaterka otrzymała dyplom i prezenty od lokalnych władz i służb, w tym tablet z grami i dziennikiem. Na okładce czytamy: "Możesz zmienić świat, dziewczyno".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: Mjakmama24.pl/North County Fire & Rescue

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Sod Tatong/Facebook/North County Fire & Rescue

podziel się:

Pozostałe wiadomości