Iga Świątek zalała się łzami. Agnieszka Radwańska starała się pomóc

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
eurosport.pl 
Agnieszka Radwańska próbowała pocieszyć załamaną Igę Świątek

Iga Świątek przegrała w United Cup z Jessicą Pegulą 2:6, 2:6. Po meczu liderka światowego rankingu nie potrafiła powstrzymać łez i z ręcznikiem na głowie rozmawiała z Agnieszką Radwańską. Ten moment uchwyciły telewizyjne kamery.

United Cup. Iga Świątek przegrała z Jessicą Pegulą

W półfinale United Cup Iga Świątek zagrała z Jessicą Pegulą. Faworytką wydawała się Polka, która w zeszłym roku wygrała z Amerykanką cztery spotkania. Jednak - jak podaje eurosport.tvn24.pl - nasza tenisistka doznała sromotnej porażki. Przegrała 2:6, 2:6 w pojedynku, który trwał zaledwie 71 minut.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Po zakończonym spotkaniu załamana Iga Świątek usiadła na krześle i nie mogąc powstrzymać łez, zakryła twarz ręcznikiem. Nie zdjęła go, nawet kiedy spiker przeczytał jej nazwisko. Gwiazda polskiego tenisa bardzo mocno przeżyła tę porażkę.

Agnieszka Radwańska próbowała pocieszyć załamaną Igę Świątek

21-latkę próbowała pocieszyć Agnieszka Radwańska, która pełni funkcję kapitana polskiej ekipy. Ten moment uchwyciły kamery telewizyjne. Zapłakana Iga Światek odkryła prawą część twarzy i próbowała rozmawiać ze starszą koleżanką po fachu. Niestety niewiele to pomogło.

Wierni kibice liderki światowego rankingu również próbowali dodać jej otuchy. - "Najlepszym się zdarza", "Nie zawsze można wygrywać. Jesteśmy z tobą!", "Kochamy cię. Nie jesteś maszyną, tylko człowiekiem", "Powodzenia" - czytamy w komentarzach na Twitterze.

Po meczu Igi Świątek swój pojedynek przegrał także Kacper Żuk z Francesem Tiafoe (3:6, 3:6). Jeśli Biało-Czerwoni chcą znaleźć się w finale United Cup, Hubert Hurkacz musi teraz pokonać Taylora Fritza, a Magda Linette - Madison Keys. 

Trzymamy kciuki za wszystkie tenisistki i wszystkich tenisistów naszej reprezentacji!

Więcej na temat turnieju przeczytasz na stronie eurosport.tvn24.pl

Największym fanem Igi Świątek jest… jej tata
Największym fanem Igi Świątek jest… jej tata Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: eurosport.pl 

Źródło zdjęcia głównego: Andy Cheung/Getty Images

Pozostałe wiadomości