Zbiorowe zatrucie w restauracji. Są kolejni poszkodowani

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
tvn24.pl
Zatrucie salmonellą
Zatrucie salmonelląDzień Dobry TVN
wideo 2/15

W rzeszowskiej restauracji doszło do zbiorowego zatrucia pokarmowego. U 39 osób wystąpiły objawy chorobowe, a 7 nadal przebywa w szpitalu. - W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą dolegliwości po spożyciu potraw w naszym lokalu - chcieliśmy mocno przeprosić - napisali w komunikacie właściciele.

Rzeszów. Wzrosła liczba poszkodowanych

Do masowego zatrucia doszło w restauracji "Rzeszuff" pod koniec maja. Początkowo mówiło się o kilkunastu osobach, lecz liczba ta wzrosła. Jaromir Ślączka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, przekazał najnowsze ustalenia w tej sprawie.

- Z ostatnich badań wynika, że spośród 48 osób narażonych na zatrucie pokarmowe, u 39 wystąpiły objawy chorobowe, 7 osób nadal jest w szpitalach, u 17 osób badania wykazały obecność bakterii salmonella enteritidis, w tym u dwóch osób z personelu restauracji - czytamy na stronie tvn24.pl.

Zatrucie salmonellą

Większość klientów w dniach 27-29 maja zamówiło danie zawierające jajka. Sanepid pobrał do badań próbki produktów.

- Na podstawie przeprowadzonych wywiadów epidemiologicznych ustalono, że większość osób, u których potwierdzono w badaniach zakażenie jadło kanapkę, do przygotowania, której używany był m.in. sos holenderski na bazie surowych żółtek oraz jajka po benedyktyńsku niepoddane kompletnej obróbce termicznej – tłumaczył Jaromir Ślączka, cytowany w tvn24.pl.

Jak dodał, najbardziej prawdopodobne wydaje się użycie do produkcji sosu holenderskiego jaja zakażonego salmonellą.

Właściciele restauracji przeprosili klientów. - W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą dolegliwości po spożyciu potraw w naszym lokalu - chcieliśmy mocno przeprosić, szczególnie wszystkie osoby poszkodowane w tym zajściu - napisali w komunikacie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Alexander Spatari/Getty Images

Pozostałe wiadomości