Aż 9 banków zapowiada prace serwisowe. Kto może mieć trudności z dostępem do pieniędzy?

Banki zapowiedziały prace serwisowe. Klientów, których placówek czekają utrudnienia?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Czy praca może dawać szczęście
Czy praca może dawać szczęście
Jak skutecznie poprosić o awans? - napisy
Jak skutecznie poprosić o awans? - napisy
4-dniowy tydzień pracy
4-dniowy tydzień pracy
Gdzie jest moja kasa z Komunii?
Gdzie jest moja kasa z Komunii?
Oszuści wyłudzają pieniądze „na stłuczkę”
Oszuści wyłudzają pieniądze „na stłuczkę”
Jak nauczyć młodzież zarządzania pieniędzmi?
Jak nauczyć młodzież zarządzania pieniędzmi?
Jak kupować więcej za mniej?
Jak kupować więcej za mniej?
Jak rozmawiać w związku o pieniądzach?
Jak rozmawiać w związku o pieniądzach?
Pieniądze OFE zalegają na kontach ZUS-u
Pieniądze OFE zalegają na kontach ZUS-u
Pieniądz w rodzinie nigdy nie zginie?
Pieniądz w rodzinie nigdy nie zginie?
Termomodernizacja, komputery, dodatkowe zajęcia. Dyrektorzy szkół wiedzieliby na co z pożytkiem wydać pieniądze z funduszu Czarnka
Termomodernizacja, komputery, dodatkowe zajęcia. Dyrektorzy szkół wiedzieliby na co z pożytkiem wydać pieniądze z funduszu Czarnka
Jak Polacy czy zarządzają swoimi finansami?
Jak Polacy czy zarządzają swoimi finansami?
Od 1 kwietnia 400 zł dopłaty do żłobka
Od 1 kwietnia 400 zł dopłaty do żłobka
Zmiany w Kodeksie Pracy już od sierpnia
Zmiany w Kodeksie Pracy już od sierpnia
Praca dopięta na ostatni guzik - poprawka
Praca dopięta na ostatni guzik - poprawka
Dlaczego dla wielu z nas finanse to czarna magia?
Dlaczego dla wielu z nas finanse to czarna magia?
Finansowe ABC przed rozwodem
Finansowe ABC przed rozwodem
40% Polaków w związku woli mieć osobne konta
40% Polaków w związku woli mieć osobne konta
Trendy na rynku pracy 2022
Trendy na rynku pracy 2022
Olga Kalicka – mama na dwóch etatach
Olga Kalicka – mama na dwóch etatach
Jak wygląda codzienna praca w schronisku dla zwierząt?
Jak wygląda codzienna praca w schronisku dla zwierząt?
Szkoła życia pod żaglami
Szkoła życia pod żaglami
Efekt Matyldy – jej praca, jego chwała
Efekt Matyldy – jej praca, jego chwała
Praca na Spitsbergenie czeka na chętnych
Praca na Spitsbergenie czeka na chętnych
Czy 16 godzin pracy to gwarancja sukcesu?
Czy 16 godzin pracy to gwarancja sukcesu?
Weekend to czas, kiedy banki decydują się przeprowadzić prace serwisowe. Nie inaczej będzie w najbliższą sobotę i niedzielę. Utrudnienia zapowiedziało kilka dużych placówek. Klienci których banków nie zapłacą kartą lub nie zrobią przelewu?

Przerwy w bankach

Prace serwisowe zapowiedział bank PKO BP. Utrudnienia dla klientów zaczną się już w piątek o 21.00 i potrwają do soboty, 22 czerwca do godziny 8.00. W tym czasie w aplikacji IKO i serwisie iPKO nie będą dostępne ubezpieczenia: Moje Podróże24, Mój Dom24, Moje Życie24, PKO Ubezpieczenie dziecka oraz Assistance. Natomiast od soboty 22 czerwca godz. 22:00 do niedzieli 23 czerwca do godz. 06:00 w aplikacji IKO i serwisie iPKO nie będzie można zrobić przelewów natychmiastowych (Express Elixir). Mogą również pojawić się trudności w składaniu wniosków za pośrednictwem: serwisu iPKO i iPKO biznes, funkcji otwartej bankowości. Co więcej, do poniedziałku 24 czerwca do godziny 06:00 powiadomienia (SMS oraz w aplikacji IKO) o transakcjach kartowych i płatnościach telefonem nie będą wysyłane.

Klienci muszą się też liczyć z utrudnieniami we wtorek 25 czerwca między 01:00 a 04:40 rano. Transakcje kartą oraz Blikiem w bankomatach i wpłatomatach PKO Banku Polskiego nie będą możliwe. Podobnie nadanie PIN-u oraz aktywacja karty w aplikacji IKO i serwisie iPKO. Klienci banku nie będą mogli zweryfikować PIN-u dla transakcji 3D Secure. Pojawić mogą się także trudności z płatnością kartą w sklepach stacjonarnych i internetowych, wypłatani kartą z bankomatów innych banków. Nie będzie można dodawać kart w Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, SwatchPAY!, Xiaomi Pay i płacić nimi.

Z utrudnieniami muszą się liczyć także posiadacze kont w Santander Bank Polska. Przerwa techniczna zacznie się tam w nocy z piątku (21 czerwca) na sobotę (22 czerwca). Tym samym od godziny 22:00 do 8:00 nie będzie dostępny Kantor Santander. Natomiast od 23:00 do 8:00 nie będą dostępne bankowość internetowa, aplikacja mobilna, przelewy natychmiastowe (Expres Elixir, BlueCash), płatność w sklepach internetowych (Przelew24) oraz Blik.

Utrudnienia czekają też klientów ING Bank Śląski. W nocy z soboty na niedzielę (23-24 czerwca) od północy do godziny 3:00 rano nie będzie można wypłacić ani wpłacić pieniędzy w bankomatach ING i Planet Cash. - Jeśli potrzebujesz gotówki, spróbuj wypłacić ją wcześniej. Transakcje we wrzutniach mogą być realizowane w trybie offline - czytamy w komunikacie wydanym przez bank.

Przerwy techniczne w bankach. Które je zapowiedziały?

mBank również zamierza prowadzić prace serwisowe w najbliższy weekend. Mimo że karty będą działały, to transakcje internetowe z ich pomocą nie będą możliwe między godziną 2:30 a 9:00. Natomiast w godzinach 2:30 – 9:00 serwis transakcyjny banku nie będzie dostępny. Nie będzie działała mLinia. Trudności czekają też klientów z obszaru: MSP i Korporacje. Płatność kartą w internecie nie będzie możliwa między godziną 2.30 i 9.00. Kartą zapłacą za to w sklepach stacjonarnych, restauracjach oraz skorzystają z bankomatu.

Natomiast posiadacze konta w Alior Banku w sobotę (22 czerwca) od godziny 08:00 do godz. 10:00 nie będą mieli dostępu do systemu maklerskiego. Z kolei w niedzielę (23 czerwca) od godziny 00:10 do godziny 00:20 skorzystanie z bankowości internetowej Alior Online oraz Alior Mobile - będzie niemożliwe. Bank zapewnia klientów, że dalej będą mogli w tych okresach korzystać ze swojej karty i bankomatów.

VeloBank przekazał, że od soboty 22 czerwca od godziny 23:50 do niedzieli 23 czerwca do godziny 6:05 będą prowadzone prace serwisowe. - Nie zalogujesz się do bankowości elektronicznej. Nie wykonasz przelewu i nie skorzystasz z Blika. Płatności online kartą mogą być utrudnione. Nadal zapłacisz kartą w sklepie stacjonarnym, wpłacisz i wypłacisz gotówkę kartą z bankomatu - przestrzega bank.

Trudności czekają też klientów Nest Banku. W niedzielę (23 czerwca) od godziny 0:30 do 7:00 bankowość internetowa i aplikacja mobilna Nest Banku będą działać w trybie przyjmowania zleceń. - Oznacza to, że będziecie mogli zalogować się do bankowości internetowej czy aplikacji mobilnej, ale aktualny stan konta czy wykonanie przelewu dostępne będą po zakończeniu prac - czytamy w komunikacie. Co więcej, nie będzie można skorzystać z Blika i Visa Mobile, zapłacić w sklepie internetowym, korzystając z linka do płatności, potwierdzić płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej oraz zlecić ani otrzymać przelewu natychmiastowego. Niemożliwe będzie doładowanie telefonu, zmiana limitów płatności w bankowości elektronicznej, używanie saszetek (zasilenie, zmiana kwoty, usunięcie saszetki), zarządzanie celami oszczędnościowymi, otwarcie nowego konta czy złożenie wniosku m. in. o wydanie karty, 800+ (do systemu obsługi wniosków bank zaprasza po zakończeniu prac).

Natomiast Bank Nowy zapowiedział, że w niedzielę (23 czerwca) w godzinach od 0:00 do 6:00 mogą wystąpić utrudnienia w obsłudze kart płatniczych.

Utrudnienia czekają też posiadaczy konta w Banku Pocztowym. W nocy z poniedziałku (24 czerwca) na wtorek (25 czerwca) od godziny 22:00 do godziny 05:00 "mogą wystąpić krótkotrwałe przerwy w działaniu autoryzacji transakcji gotówkowych oraz bezgotówkowych (w tym internetowych)".

Zobacz także:

Autor: jw/dap/Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Anchalee Phanmaha/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości