Newsy

"Milionerzy". Czym jest komers? To pytanie za 125 tysięcy złotych

Newsy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
TVN
Hubert Urbański, "Milionerzy"

W 531. odcinku "Milionerów" o główną wygraną zawalczyło dwóch warszawiaków - Wojciech Łuszczyk i Szaweł Makowski. Ile udało im się wygrać? Padło pytanie o komers i o prędkość, którą jest w stanie uzyskać człowiek.

"Milionerzy" - 531. odcinek

W 531. odcinku "Milionerów" grę o główną wygraną kontynuował Wojciech Łuszczyk z Warszawy. Uczestnik wykorzystał już wcześniej wszystkie koła ratunkowe i zdobył 20 tysięcy złotych. W dalszej części teleturnieju musiał więc liczyć wyłącznie na siebie. Największą trudność sprawiło mu pytanie za 125 tysięcy złotych.

Komers to bal, czyli:

 • A. fałszywy bóg;
 • B. obrobiony pień drzewa;
 • C. duża paczka towaru;
 • D. impreza na koniec szkoły.

Milionerzy

Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów” Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

- Byłem na kilku imprezach na koniec szkoły. Nikt o nich nie mówił komers. Obrobiony pień drzewa - bal... No tak się mówi, ale czy komers? - zastanawiał się Wojciech. - No niestety nie jest tak, że od razu wiem. Mało tego, przy poprzednim pytaniu byłem jeszcze w stanie kilka odpowiedzi odrzucić. Teraz w zasadzie tylko impreza na koniec szkoły mi nie pasuje - stwierdził uczestnik show.

Co ciekawe, siedzący na widowni ojciec gracza właśnie tę odpowiedź wskazywał jako poprawną. Wojciech Łuszczyk nie mógł jednak skorzystać z podpowiedzi rodziców. Który wariant wydawał mu się najbardziej prawdopodobny?

- Chyba C., ale to byłby taki bardzo mocny strzał. I nie jestem aż tak dużym ryzykantem, żeby kontynuować, także zrezygnuję ostatecznie - zdecydował i zabrał ze sobą 75 tysięcy złotych.

- Twój tata w poprzednim odcinku doradzał Ci i bardzo dobrze doradził. W tym wypadku, gdyby Ci doradzał, gdyby można było powtórzyć telefon do przyjaciela, znowu miałby rację - oznajmił Hubert Urbański. Poprawna odpowiedź to D., impreza na koniec szkoły.

"Milionerzy". Jaką prędkość osiąga najszybszy człowiek świata?

Drugim graczem, który w 531. odcinku "Milionerów" zasiadł naprzeciwko Huberta Urbańskiego, jest Szaweł Makowski z Warszawy. Na co dzień pracuje w agencji reklamowej jako graphic designer. Uczestnik doszedł do pytania za dwa tysiące złotych.

Maksymalna prędkość, jaką może osiągnąć biegnący człowiek, to:

 • A. 5 km/h;
 • B. prawie 10 km/h;
 • C. około 40 km/h;
 • D. 65 km/h.

- Hubert, poproszę Cię, żebyś zaznaczył odpowiedź D. - powiedział Szaweł. - Najszybszy człowiek na świecie, jamajski sprinter Usain Bolt osiągnął prędkość około 44 km/h. A zatem C. to poprawna odpowiedź - wyjaśnił prowadzący. Uczestnik "Milionerów" zakończył grę z gwarantowanym tysiącem złotych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

 • 30 lat doświadczenia
 • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
 • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
 • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: Cezary Piwowarski/TVN

Pozostałe wiadomości