Newsy

Nie żyje Manny Charlton. Gitarzysta legendarnego zespołu rockowego miał 80 lat

Newsy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Plejada.pl
Świeczka

Nie żyje Manny Charlton. O śmierci gitarzysty zespołu rockowego Nazareth poinformował jego wnuk Jamie Charlton. Muzyk zmarł 5 lipca w wieku 80 lat.

Manny Charlton nie żyje

Manny Charlton zmarł 5 lipca 2022 roku. Gitarzysta zespołu rockowego Nazareth miał 80 lat. Tę smutną informację przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych wnuk muzyka Jamie Charlton. Okoliczności śmierci gwiazdora nie zostały ujawnione przez rodzinę.

Odeszli w 2021

Odeszli w tym roku…
Odeszli w tym roku…Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Manny Charlton był współzałożycielem zespołu rockowego Nazareth, który przez 30 lat (od 1968 roku) podbijał międzynarodowe sceny i listy przebojów. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych albumów bandu jest ten o nazwie "Razamanaz".

Manny Charlton - kim był?

Urodził się 25 lipca 1941 r. w Hiszpanii. Pracował jako gitarzysta oraz producent muzyczny, pod którego okiem wydano demo zespołu Gun's N' Roses. Był niezwykle skrytym człowiekiem, który chronił prywatność przed medialnym światem. Ukrywał tożsamość swoich bliskich członków rodziny, by zapewnić im spokojne, anonimowe życie.

Po dekadach współpracy z zespołem Nazareth pożegnał się z kolegami z grupy i rozpoczął karierę solową, którą kontynuował aż do 2016 roku. W tym czasie wydał trzy płyty (dwie z nich z założonym przez siebie bandem o nazwie Manny Charlton Band). Niestety w ostatnich latach aktywności zawodowej nie odniósł większego sukcesu komercyjnego.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Plejada.pl

Źródło zdjęcia głównego: Peter Dazeley/Getty Images

Pozostałe wiadomości